Rowerowe wycieczki to przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. Ale rower stanowi także popularną alternatywę dla samochodu lub komunikacji publicznej na szybkie poruszanie się po mieście. Coraz częściej na naszych drogach i bezdrożach zobaczyć można zwolenników jednośladów jeżdżących na rowerach elektrycznych. Ponieważ koszt takiego pojazdu jest znacznie wyższy od tradycyjnego, wybierając się w Karkonosze, można skorzystać z wypożyczalni Beaty Kłyk. Jakie są zalety roweru elektrycznego? Jak wygląda jazda na rowerze elektrycznym?

Rower elektryczny i tradycyjny – podobieństwa i różnice

Rower elektryczny posiada trzy elementy zasadniczo różniące go od tradycyjnego jednośladu. Wyposażony jest w silnik o mocy do 250 W montowany w piaście koła lub suporcie. Jednostkę napędzającą stanowi bateria litowo-jonowa mocowana do ramy w sposób ułatwiający jej demontaż. Dzięki temu ładowanie jest wygodne i nie wymaga wnoszenia do domu całego roweru. Ostatnim elementem jest system sterujący układem elektrycznym łączący silnik z zasilającą go baterią. Jego rola polega na dostosowaniu wspomagania do prędkości poruszającego się pojazdu. Silnik nie zastępuje jednak całkowicie pracy nóg rowerzysty, a jedynie pełni rolę pomocniczą. Włącza się automatycznie, gdy zaczynasz pedałować. Jeśli chcesz się zatrzymać, wystarczy nacisnąć dźwignię hamulca lub przestać kręcić pedałami. System kontrolujący wyłączy wtedy silnik, ale zrobi to także, gdy prędkość przekroczy 25 km/h. Jednokrotne naładowanie baterii pozwala zazwyczaj na pokonanie trasy około 50-70 km. Dystans ten jest uzależniony od ukształtowania terenu, szerokości opon, kierunku wiatru i masy rowerzysty. Rower elektryczny jest cięższy od tradycyjnego – waży około 20-25 kg. Jednak tę dodatkową masę całkowicie rekompensuje wspomagający wysiłek rowerzysty silnik. 

Kiedy warto pomyśleć o rowerze elektrycznym?

Rower elektryczny sprawdza się idealnie w ruchu miejskim. Dzięki niemu łatwo ominąć korki oraz szybko i bez zbytniego zmęczenia dojechać do pracy. Ale przede wszystkim e-rower stanowi znakomitą alternatywę dla samochodu podczas wakacyjnego odpoczynku. Jeżeli wybierasz się w Karkonosze, skorzystaj z Wypożyczalni Rowerów Elektrycznych Beaty Kłyk. Region ten posiada liczne trasy rowerowe. Szczególnie dużo znajdziesz ich w powiecie złotoryjskim. Na rowerze odwiedzisz Krainę Wygasłych Wulkanów (Ostrzyca i Grodziec), Zaporę i jezioro w Pilchowicach, Zamek we Wleniu, Wieżę Książęcą w Siedlęcinie i Jezioro Modre w tej samej miejscowości.  Szlaki o różnej skali trudności prowadzone są po drogach asfaltowych, szutrowych i górskich bezdrożach. Bez trudu znajdziesz trasę adekwatną do swoich możliwości. Wybór roweru z elektrycznym wspomaganiem ułatwi pokonanie górskich wzniesień, a mniej zaawansowanym cyklistom i osobom starszym umożliwi bezpośredni kontakt z pięknem górskiej przyrody i moc niezapomnianych wrażeń. 

Dlaczego e-rowery z Wypożyczalni Beaty Kłyk to dobry wybór?

Firma zlokalizowana jest w Siedlęcinie w województwie dolnośląskim. Specjalizuje się w wypożyczaniu i wynajmie rowerów elektrycznych. Sprzęt oferowany przez firmę Beaty Kłyk jest regularnie poddawany przeglądom, co gwarantuje użytkownikom maksimum bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwo dysponuje różnego rodzaju rowerami, a doświadczeni pracownicy pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu możesz wybrać się na przejażdżkę miejskimi ulicami, wytyczonymi trasami rowerowymi o zróżnicowanym stopniu trudności, ale też karkonoskimi bezdrożami. Wypożyczalnia oferuje także rowery tradycyjne. Korzystając z usług firmy Beaty Kłyk, możesz zaplanować zwiedzanie Jeleniej Góry, okolic Kamiennej Góry, a także regionu jaworskiego, lwóweckiego i pasma Karkonoszy.