Potrzeba ruchu oraz rosnąca popularność ekologicznego stylu życia sprawiają, że coraz częstszym widokiem na miejskich ulicach są rowerzyści, a latem powszechnie już spotkać można całe rodziny biorące udział w wycieczkach rowerowych. Jednoślady są przyjazne środowisku, a do tego pozwalają przemieszczać się sprawnie nawet przy dużym natężeniu ruchu. Co jednak w razie usterki pojazdu?

Naprawa roweru z dojazdem

Podobnie jak samochód, rower również ulec może uszkodzeniu. Brak regularnych przeglądów czy nieszczęśliwy wypadek na drodze mogą sprawić, że zepsuje się on podczas jazdy do pracy. Co wtedy? Mało kto z nas myśli o tym, aby wozić ze sobą komplet narzędzi, a i te nie zawsze są wystarczające, by zlikwidować usterkę na miejscu. Stacji naprawy rowerów, choć wyposażonych w podstawowe narzędzia, jest niewiele, a jeżeli już są, to jedynie w dużych miastach.

Rozwiązaniem idealnym jest mobilny serwis rowerowy taki jak ten, który na terenie powiatu rzeszowskiego oferuje firma Max Łatka. Korzystając z tego rodzaju usług, nie tylko zyskujemy pomoc specjalisty, który szybko i sprawnie upora się z usterką, ale oszczędzamy też czas, który inaczej musielibyśmy poświęcić na dojazd do stacjonarnego serwisu. Przy wyborze serwisu dla naszego roweru zwróćmy uwagę na zakres oferowanych usług. To ważne, aby oferował on naprawę piast wielobiegowych, w tym popularnych Shimano Nexus 3/4/7/8 czy też pochodzących od innych producentów.

To niezwykle wygodne rozwiązanie, które można wykorzystać również wtedy, gdy chcemy dokonać przeglądu naszego jednośladu. Na drogach i ulicach spotkać możemy rozmaite typy rowerów, do najpopularniejszych należą rowery miejskie i trekkingowe, wykorzystywane do wycieczek rowerowych. I konserwacją i naprawą powinni zajmować się doświadczeniu fachowcy.

Rowery miejskie i trekkingowe

Wspomnieliśmy już, że są to najczęściej wykorzystywane rowery. Miejskie, jak wskazuje nazwa, doskonale sprawdzają się jako pojazd do pracy czy przemieszczania się ulicami miasta, gdzie poruszamy się głównie po asfaltowej i betonowej powierzchni. Rowery trekkingowe natomiast wybierzemy na wycieczkę, która trwać będzie od kilku godzin do kilku dni. Możliwość zamontowania na nich bagażnika pozwala wygodnie podróżować nawet z większą ilością bagażu niż tylko plecak.

Oba typy różnią się między sobą budową, która związana jest z ich przeznaczeniem. Natomiast poszczególne rowery miejskie czy trekkingowe dostępne są w rozmaitych wariantach, które pozwalają dopasować je do naszych potrzeb. Ze względu na swoją popularność one najczęściej stają się przedmiotem napraw w serwisie rowerowym, bardzo często też bowiem używane są przez osoby, które jeżdżą rekreacyjnie i same nie dokonują napraw czy przeglądów rowerów. Te ostatnie są zaś warunkiem bezpiecznej jazdy, dlatego wszyscy miłośnicy dwóch kółek powinni pamiętać o regularnych wizytach w serwisie – lub o regularnym zamawianiu mobilnego serwisu rowerów.