Prawdziwi artyści z pewnością potrzebują dobrych narzędzi. Aby obraz mógł być w pełni profesjonalny, potrzebna mu jest odpowiednia baza. W tym celu wykorzystuje się krosna malarskie, inaczej zwane blejtramami. A tworzy takie między innymi firma Stolar, prowadzona przez Jolantę Śliwińską. Sprawdźmy zatem, dlaczego warto wybrać ich usługi i czym właściwie są krosna malarskie. Zapraszamy do lektury!

Czym jest krosno malarskie?

Krosna malarskie to nic innego jak obramowania, na które zostaje naciągnięte płótno lniane lub bawełniane. Są one wykonane z drewnianych listewek (najczęściej sosnowych) i stanowią podstawę dla płótna malarskiego. Należy pamiętać, aby były one wykonane z dobrze przygotowanego drewna. W innym razie dzieło może być narażone na zniekształcenia i zniszczenia. Tego typu produkty oferuje firma Stolar z Rakowni. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji krosien malarskich, a także posiada duży wybór sztalug, obrazów czy listew. Wybierając tego producenta, możemy mieć gwarancję profesjonalnej i wysokiej jakości usługi. Należy podkreślić, że o wyborze odpowiedniego krosna, warto pomyśleć długo przed rozpoczęciem tworzenia dzieła malarskiego.

Wysoka jakość produktu i krótki czas realizacji zamówienia 

Większość dostępnych na rynku krosien malarskich wyprodukowanych jest z dość cienkich listw. W przypadku małych dzieł nie jest to problem, jednak przy wykonywaniu większych obrazów może to stanowić spore utrudnienie. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór producenta oferującego krosna malarskie i postawić na takiego, który sprosta niemal każdemu rozmiarowi blejtramy. Tak też jest w przypadku firmy Stolar, która może zagwarantować swoim klientom wysokiej jakości produkty. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w branży firma zdobyła zaufanie wśród wielu osób. Wszystkie produkty wykonywane są w krótkim czasie i z najdrobniejszą dbałością o każdy szczegół. A jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii produkcyjnych.

Wybór producenta krosien malarskich nie powinien być przypadkowy. Stawiając na sprawdzoną firmę, możemy mieć pewność, że nasze dzieła będą mieć trwałą i solidną podstawę, która zagwarantuje im długoletnią żywotność. Dobre jakościowo listwy charakteryzują się wysoką trwałością i stabilnością. Dzięki temu podobrazia nie wichrują się i nie wypaczają. Pamiętajmy, że malowanie obrazu to długotrwały proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania i specjalnych narzędzi. Baza dzieła jest tak samo ważna jak jego finalny efekt.