Zarówno budowa jachtów nowych, jak i remonty łodzi używanych muszą być przeprowadzane z należytą starannością i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Tylko wtedy, pomimo nieustannego działania szkodliwej wilgoci jednostka będzie w pełni sprawna, a tym samym bezpieczna w użytkowaniu. Renowacją teaku, naprawą jachtów i przebudowywaniem łodzi zajmuje się Jacht Serwis Krystian Junowicz w Giżycku. Dlaczego to właśnie tej firmie warto zaufać?

Lakierowanie łodzi

Długotrwałe działanie wody wpływa niekorzystnie na każdy materiał. Jednostki pływające, aby były bezpieczne dla osób z nich korzystających, muszą pozostawać w pełni sprawne. Jednym ze sposobów zagwarantowania pełnej szczelności jest właściwie położona warstwa impregnacyjna. W tym celu należy dokonywać regularnych przeglądów i serwisów łodzi. W przypadku zaobserwowania ubytków lakierniczych należy ściągnąć starą farbę i naprawić ewentualne uszkodzenia, począwszy od zewnątrz, a następnie w środku. Kolejnym etapem prac jest oczyszczenie kadłuba z pozostałości starej powłoki, umycie, dokładne odtłuszczenie całej powierzchni oraz osuszenie jednostki. Dopiero teraz przychodzi kolej na malowanie jachtu.

W zależności od materiału, z jakiego wykonana została jednostka, do lakierowania jachtów używa się odmiennych preparatów. Wszystkie cechują się jednak doskonałą przyczepnością i niewrażliwością na działanie wody, wilgoci z powietrza czy promieni słonecznych, a także innych warunków atmosferycznych, a ponadto również szkodliwych substancji, między innymi roztworów soli, kwasów, oparów rozpuszczalników, paliw, olejów i smarów. Malowaniem łodzi drewnianych, wykonanych z laminatu oraz blachy zajmuje się firma Jacht Serwis Krystian Junowicz w Giżycku.

Wymiana tapicerki w jachcie

Na skutek wieloletniego użytkowania oraz działania niekorzystnych czynników atmosferycznych zużyciu ulega również wnętrze łodzi. Aby je odświeżyć, warto położyć nową powłokę na porysowanych powierzchniach oraz wymienić te elementy, których nie da się już uratować. Dobrym pomysłem nie tylko na zmianę designu, ale również zapewnienie sobie możliwości dalszej, długoletniej eksploatacji jest także wymiana tapicerki i materacy. Nowe pokrycie siedzisk nie tylko przywróci wnętrzu nienaganny wygląd, ale ponadto znacząco podniesie komfort użytkowania łodzi. Liftingi jachtów przeprowadzają specjaliści z giżyckiej firmy Jacht Serwis Krystian Junowicz. W ofercie, oprócz generalnego remontu czy serwisu znajduje się również profesjonalna przebudowa jednostek pływających. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wszystkie prace przebiegają rzetelnie i sprawnie, o czym świadczą wyłącznie pozytywne opinie zadowolonych klientów.