Zwierzęta domowe takie jak psy bardzo często wymagają opieki weterynaryjnej. Mowa tu nie tylko o regularnych szczepieniach, ale również znacznie bardziej zaawansowanych zabiegach. Jednymi z nich są sterylizacja i kastracja, którymi zajmuje się między innymi Prywatna Przychodnia Dla Zwierząt. Poznajmy najważniejsze kwestie dotyczące ubezpłodnienia psów i sprawdźmy korzyści płynące z zastosowania tego typu zabiegów.

Na czym polegają zabiegi sterylizacji i kastracji psów, wykonywane w Prywatnej Przychodni Dla Zwierząt?

Zabiegi wykonywane w gabinecie weterynaryjnym mogą dotyczyć wielu różnych problemów. Kastrację i sterylizację możemy zasadniczo określić obecnie jako operacje rutynowe, ponieważ właściciele psów, coraz częściej się na nie decydują. Dotyczą one oczywiście bezpośrednio układu rozrodczego tych zwierząt. Pierwszy z nich, czyli kastracja polega na usunięciu jąder u samców bądź jajników (czasem wraz z macicą) u suczek.

Jeżeli natomiast chodzi o sterylizację, to w tym przypadku zabieg chirurgiczny obejmuje podwiązanie i przecięcie nasieniowodów lub jajowodów. Skutecznie uniemożliwia to, przedostanie się plemników i komórki jajowej, a co za tym idzie zapłodnienie. Pomimo pewnych różnic warto zauważyć, iż oba te zabiegi prowadzą do jednego celu i wykonuje się je przy zastosowaniu znieczulenia.

Dlaczego warto zdecydować się na kastrację bądź sterylizację psa?

Tak naprawdę korzyści płynące ze sterylizacji bądź kastracji psa są w głównej mierze uzależnione od płci naszego zwierzaka. Kastracja i sterylizacja, którą wykonuje Prywatna Przychodnia Dla Zwierząt z Gorzowa Wielkopolskiego, to także metody, dzięki którym nie będziemy mieli problemów z nadmiernym rozrodem naszych futrzanych pupilów. W miejscu tym znajduje się wysokiej klasy sprzęt i pracuje wykwalifikowana kadra weterynaryjna.

Warto niewątpliwie również zauważyć, iż procesy te zapobiegają pojawieniu się nowotworów jąder i prostaty, a takżeguzów lub przepukliny u samców, bądź raka jajników, czy macicy u suczek.