Chociaż wynajem łodzi i czarter jachtów są zasadniczo podobne, istnieje kilka kluczowych różnic między nimi. Znajomość i zrozumienie tych różnic pomogą podjąć decyzję, która opcja najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Sprawdź, dlaczego wynajem łodzi jest lepszą decyzją dla osób mających doświadczenie w morskiej żegludze. Co oferuje nam czarter jachtu?

Wynajem łodzi – co musisz wiedzieć?

Wynajem łodzi odnosi się do usług wynajmu świadczonych przez prywatnych właścicieli. Ta opcja zapewnia większą personalizację – wynajmujący może bowiem wybrać łódź na  podstawie swoich zainteresowań i umiejętności żeglarskich, zamiast wybierać łódź o podstawowym wyposażeniu. Jako że łódź jest własnością prywatnego właściciela, najemca może być pewny, że jest w dobrym stanie technicznym i posiada na pokładzie wszystkie środki bezpieczeństwa oraz niezbędny sprzęt. Wynajmujący mogą nawet porozmawiać lub spotkać się z właścicielem przed wypłynięciem w rejs. W zależności od preferencji najemca może samodzielnie popłynąć łodzią lub wynająć kapitana, który zajmie się nawigacją.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem łodzi?

Z usług wynajmu łodzi korzystają na ogół osoby, które nie mają czasu lub środków na posiadanie własnej łodzi, ale nadal chcą doświadczyć żeglarskiego stylu życia. To także dobra okazja do sprawdzenia łodzi i zweryfikowania czy dany model odpowiada potrzebom żeglarza. Wiele osób wynajmuje łodzie dla przyjemności, aby przeżyć wyjątkowe doświadczenia w ciekawych miejscach.

Czarter jachtów – czy to się opłaca?

Czarter jachtu jest świetnym wyborem dla grupy osób, które nie mają doświadczenia w nawigacji i chcą spędzić dzień na wodzie. Łódź jest obsługiwana przez licencjonowanego kapitana, dlatego uczestnicy nie muszą martwić się o kwestie techniczne. Grupa może wybrać preferowany rodzaj aktywności, np. łowienie ryb, sporty wodne czy zwiedzanie. Na rynku znajdziemy trzy główne rodzaje czarteru jachtów:

  • prywatne jachty z pełną załogą (kapitan i osoby serwujące posiłki),
  • super jachty oferujące jeszcze więcej luksusu niż prywatny jacht z pełną załogą,
  • czartery bez załogi (zazwyczaj żaglówki, katamarany lub łodzie motorowe).

Firmy zajmujące się czarterem łodzi i jachtów, takie jak Norpol Yachting Sp. z o.o., oferują szeroką gamę usług. Niektóre czarterowane łodzie mogą zapewnić dostęp do sprzętu wodnego, catering oraz możliwość korzystania z pokładowego barku. Czas trwania czarteru może wynosić od jednego dnia do nawet tygodnia – w przypadku dłuższego okresu wynajmu ceny są bardzo preferencyjne.