Zabawki dla czworonożnego pupila

Materiał partnera
2019-05-29

Wielu z nas zwierzęta w domu traktuje jak pełnoprawnych członków rodziny. Nie bez powodu używane jest stwierdzenie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Swoją miłość i przywiązanie psy okazują wesoło merdając ogonem na widok wracających do domu właścicieli. Jednakże potrzebują one także zainteresowania i poświęcenia czasu, głównie na zabawę. Jakie zabawki dla psa wybrać, by urozmaicić mu codzienną rozrywkę?

Co daje zabawa?

Funkcjonowanie psa, który przebywa w domu polega głównie na spaniu, jedzeniu oraz zabawie. Zamiłowanie do aportowania, przynoszenia piłki to domena prawie wszystkich ras psów, które po samotnie spędzonym czasie  potrzebują spożytkować nagromadzoną energię. Odpowiednie artykuły zapewnią także psu rozrywkę podczas naszej nieobecności. Tak jak małe dzieci, psy poprzez zabawę poznają świat i uczą się wielu rzeczy. Należy pamiętać, że w większości przypadków, pies sam nie zorganizuje sobie wolnego czasu. To w obowiązku właściciela jest poświęceniu psu uwagi oraz przeznaczenie części dnia na zabawę z nim. W przeciwnym razie pies będzie chciał zwrócić na siebie uwagę, niszcząc meble, buty czy inne przedmioty pozostawione w jego zasięgu. Najistotniejszym elementem, na który wpływa zabawa z czworonogiem jest zacieśnianie się więzi pomiędzy panem a zwierzakiem. Pies z pewnością odwdzięczy się za poświęcony mu czas. Zabawa wspomaga jego rozwój fizyczny i psychiczny. Uczy zachowania psa w miejscach publicznych, interakcji z dziećmi, z ludźmi w naszym otoczeniu a także z innymi psami.

Najlepsze zabawki

Zabawki dla zwierząt, m. in. te oferowane przez sklepEquecana, muszą być dobierane do charakteru psa oraz do tego, jak najbardziej lubi spędzać czas. Ważny jest też jego wiek. Innych zabawek będzie potrzebował szczeniak, innych dorosły pies. Najpopularniejsze są gryzaki. Jak wiadomo, psy bardzo lubią gryźć, przeżuwać, co kojarzy im się z jedzeniem. Ten rodzaj zabawek powinien charakteryzować się odpowiednią miękkością, tak by nie uszkodzić zębów psa i nie doprowadzić do jego zadławienia odgryzioną częścią. Znaczenie ma też wielkość. Zbyt małe gryzaki pies może połknąć. Ciekawym rozwiązaniem są zabawki pachnące jedzeniem, czyli takie w których umieszcza się przekąskę. Pies musi wówczas nauczyć się prawidłowego postępowania z nią, by wydobyć z niej zawartość. Imitacje kości, zawierają często składniki wpływające na stan zębów oraz witaminy. W sklepie zoologicznym Equecana dostępne są także materiałowe szarpaki, które zajmą psa na długi czas. Warto zaopatrzyć się w piłki do aportowania, przedmioty do turlania. Dzięki temu zabawy na świeżym powietrzu będą atrakcyjne i sprawią, że pies będzie radosny i zadowolony.

Opracowanie artykułu:

Equecana - Anna Czerwik

Zielona 2, 42-310 Żarki śląskie
e-mail