Blog Panoramy Firm

Zalety i wady bielizny termoaktywnej

Materiał partnera
2019-07-22
Odziez termoaktywna

Bielizna termoaktywna staje się coraz bardziej popularna. Niegdyś używana przede wszystkim przez profesjonalnych sportowców, aktualnie pozwolić sobie na nią może większość osób, które uprawiają sport bardziej bądź mniej regularnie. Bez względu na to, czy ktoś jest amatorem, czy nie, każda osoba uprawiająca aktywność fizyczną, powinna posiadać tego typu odzież.

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna jest rodzajem odzieży, która wykonana została z syntetycznych dzianin termoaktywnych. Posiadają one możliwość szybkiego odprowadzania potu i wilgoci z ludzkiej skóry, dzięki czemu pozostaje ona sucha nawet przy dużym wysiłku fizycznym. Bez wątpienia jest to rozwiązanie, które dodaje znacznej wygody i komfortu użytkowania, podczas wykonywania ćwiczeń. Bielizna ta, dzięki specjalnej budowie włókien i materiałów, odprowadza pot na zewnątrz, zapobiegając utracie ciepła użytkownika. Wilgoć powoduje szybką i znaczną utratę ciepła. Z tego powodu odradza się ubieranie odzieży bawełnianej, która co prawda wchłania wilgoć, ale jej nie wypuszcza. Przez to, ciało osoby, która trenuje w odzieży z tego materiału, długotrwale się wychładza.

Odzież termowaktywna posiada wiele zalet. Pierwsza z nich została już opisana, a jest nią właśnie wchłanianie potu oraz jego odparowywanie na zewnątrz. Dodatkowo stanowi ona doskonałą izolację termiczną, dla naszego ciała, dzięki czemu ćwicząc, nie trzeba się przejmować ani  nieprzyjemną przemoczoną odzieżą, która przylepia się do ciała, ani wychłodzeniem organizmu. Dodatkowo odzież tego typu jest elastyczna i doskonale przylega do ciała. Chcąc zakupić odzież tego typu, warto zgłosić się do Częstochowskiej firmy F.P.H. Polandex Bis. Jest to firma specjalizująca się w sprzedaży tego typu odzieży. Działa ona na rynku od 1982 roku, a uznanie zdobyła nie tylko na terenie naszego kraju, ale także w Czechach, Słowacji, Austrii, czy Niemczech.

Podział bielizny termoaktywnej

Bieliznę termoaktywną dzieli się ze względu na komfort cieplny, jaki zapewnia. Może być to bielizna cienka, średnia oraz gruba. Zaznaczyć przy tym należy, że im jest ona cieplejsza, tym gorzej odprowadza pod z ciała. Cienka najlepiej sprawdza się przy intensywnym wysiłku, średnia najczęściej stosowana jest przy umiarkowanej pracy, a trzecią natomiast wykorzystuje się głównie w momencie, gdy przez długi okres czasu, jej właściciel pozostaje w bezruchu, przy niskiej temperaturze. Bielizna tego typu wykorzystywana może być nie tylko przez sportowców, ale także przez (tak jak w przypadku powyższej firmy) różnego rodzaju służby mundurowe lub osoby sporadycznie uprawiające aktywność fizyczną.