Wizyta u dentysty pomaga naprawić uzębienie lub wyleczyć powstałe ubytki. Nie powinna być powodem do wstydu a tym bardziej do obaw. W gabinetach stomatologicznych takich jak Amadent Iwona Sozańska Lek. Stomatolog z Zielonej Góry znajdziemy usługi stomatologii zachowawczej. Czym właściwie jest i kiedy warto udać się do dentysty? Zachęcamy do dalszej lektury!

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza częściej nazywana jest stomatologią ogólną. Celem zabiegów, które wykonuje się w jej zakresie, jest przede wszystkim leczenie próchnicy czy chorób zębów i dziąseł. Zbyt późno podjęte leczenie próchnicy może prowadzić do poważniejszych ubytków oraz stanów zapalnych. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z tym związanych, warto skorzystać z wizyty u stomatologa, takiego jak w gabinecie Amadent Iwona Sozańska Lek. Stomatolog z Zielonej Góry. Oferuje m.in.: zabiegi stomatologii zachowawczej, bezbolesne leczenie zębów, chirurgię stomatologiczną, implantologię czy leczenie kanałowe. 

Stomatologia nieustannie się rozwija i korzysta z nowoczesnych technologii i metod leczenia. Z tego względu dentyści są w stanie w łatwy i szybki sposób wykryć wszelkie nieprawidłowości w uzębieniu i wdrożyć odpowiednie leczenie. Stomatologia ogólna leczy próchnicę i zapobiega jej rozwojowi. Wyleczona w odpowiednim czasie pozwoli uniknąć powstania tzw. dziur w zębie i przede wszystkim bólu, który może temu towarzyszyć. Należy jednak pamiętać, iż prawidłowe leczenie wymaga profilaktyki i regularnych wizyt.

Kiedy należy zgłosić się do stomatologa?

Aby zapobiec rozwojowi próchnicy bądź całkowicie jej uniknąć, niezwykle ważne są podstawowe badania kontrolne. Warto o nich pamiętać, chociażby raz w roku, aby mieć pod kontrolą stan swojego uzębienia. Ubytki czy choroby zębów mogą pojawić się w każdym wieku, więc nie ma konkretnego wyznacznika. Często również nie zauważamy, gdy coś złego zaczyna się dziać w jamie ustnej, ponieważ nie zawsze sprawia to jakikolwiek ból. Bez regularnych wizyt kontrolnych możemy przeoczyć od dawna rozwijającą się próchnicę, co przyniesie negatywne skutki w przyszłości.

W ramach stomatologii ogólnej i działań zapobiegawczych można przejść pełną higienizację zębów, np. polerowanie, piaskowanie czy fluoryzację. Ponadto zapewnia ona również leczenie nadwrażliwości zębów czy niwelowanie krwawienia z dziąseł, więc także w takich przypadkach warto zgłosić się po pomoc. Gabinety dentystyczne takie jak Amadent zatrudniają specjalistów, którzy oferują pełną opiekę lekarską nad uzębieniem. Zęby to wizytówka każdego człowieka, więc każdy z nas powinien o nie dbać przez całe życie.