Każdy szpital, zwłaszcza o wysokiej renomie, a także każda apteka, klinika, czy przychodnia, musi zbudować bardzo zaawansowaną infrastrukturę informatyczną, z licznymi programami, dotyczącymi archiwizacji leków i recept, danych dotyczących pacjentów, czy nawet ważnych kwestii księgowości i marketingu. Często są to złożone systemy ERP z dodatkowymi rozszerzeniami. Jak jest zaś w przypadku prywatnych gabinetów lekarskich, w tym dentystycznych? Dowiesz się tego razem z nami!

Prywatne gabinety inwestują w nowoczesne rozwiązania

Dzisiaj prywatne gabinety lekarskie, działają często jak szwajcarskie zegarki, gwarantując pacjentom kompleksowe konsultacje i wydajne planowanie leczenia. Aby jednak sprawnie móc obsługiwać złożone przypadki setek pacjentów, ważne jest odpowiednie archiwizowanie danych, wyników badań, a także informacji o przebiegu leczenia. Istotna jest również logistyka zapisów na wizyty, czy też ta dotycząca wydawania leków. Czy zatem w prywatnych gabinetach procesy te odbywają się w formie standardowej, czyli papierowej? Odpowiedź brzmi: nie! Najlepsze ośrodki, decydują się na tworzenie złożonej infrastruktury oprogramowaniowej, w formie wygodnych do użytkowania oraz przede wszystkim bezpiecznych aplikacji. Pozwalają one zapoznawać się z danymi przypadkami nie tylko w gabinecie, ale także w domu, czy w drodze pociągiem do pracy… Aby jednak wdrożyć takie innowacje, należy podjąć współpracę z takimi pracowniami, jak Biuro Usług Informatycznych Krzysztofa Sulicha, który zadba o każdy najmniejszy elementem, nawet ten związany z kwestiami RODO oraz podpisem elektronicznym!

Program online dla lekarzy – MedNOTE

Pierwszym programem, którym powinni zainteresować się lekarze jest MedNote. Jest to nic innego, jak rozszerzony edytor tekstowy dedykowany prywatnej praktyce lekarskiej, który spełnia funkcję stosowanego tradycyjnie papierowego formularza. Aplikacja ta automatycznie zapisuje dane w chmurze, co zabezpiecza je przed utratą oraz przed nieautoryzowanym podglądem. Największą zaletą jest jednak liczba różnych pomocnych w pracy lekarza funkcji. Mowa o katalogach leków i chorób, które wyszukiwane są po wpisaniu odpowiedniej frazy. System przy tym jest bardzo intuicyjny, prosty w obsłudze i przede wszystkim wiarygodny. Wszystkie informacje są bowiem zaczerpnięte z oficjalnych źródeł i są stale aktualizowane. System Comarch medNote, pozwala przy tym dowolnie się konfigurować pod spersonalizowane sposoby użytkowania aplikacji. Jej dużą zaletą jest zaś rozszerzenie błyskawicznego wystawiania recept!

Rozwiązanie OptiMED24

Drugim systemem dedykowanym dla medycyny, jest program OptiMED24. Jego zastosowanie jest jednak bardziej dedykowane przychodniom, ale nie uniemożliwia to wykorzystania go przez prywatne gabinety, zwłaszcza jeśli łączą się one w jeden ośrodek zdrowia. System ten jest tak pożądany zaś, ze względu na szerokie spektrum zarządzania daną placówką. Dzięki temu można między innymi znacznie skrócić kolejki do specjalistów, zwiększając przy tym zadowolenie pacjentów. OptiMED24 umożliwia prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, pozwala rozliczać zakontraktowane świadczenie NFZ, czy też pozwala na wystawianie recept i skierowań. Generuje on również analizy oraz raporty, czy daje możliwość tworzenia cenników, pakietów oraz abonamentów, m.in. dla firm zainteresowanych wykupem kart socjalnych dla swoich pracowników. Dużą zaletą OptiMED24 jest również możliwość tworzenia opcji rejestracji online!