czas czytania: 2 min materiał partnera

Drukarki UV – nowoczesne rozwiązanie w przygotowaniu materiałów reklamowych

Drukarka UV

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jak wiele zależy od sprawnie przeprowadzonej kampanii reklamowej. Właściwe metody promocji zapewniają wzrost zainteresowania marką, a tym samym zwiększenie zysków osiąganych przez firmę. Niezbędne jest w tym celu stworzenie profesjonalnych materiałów reklamowych, które obecnie przygotować można dzięki nowoczesnej drukarce UV. Czym wyróżnia się takie rozwiązanie i kiedy dokładnie się sprawdza?

Trwały nadruk wysokiej jakości

Nowoczesne drukarki wykorzystujące metodę utwardzania UV-LED dają możliwość trwałego naniesienia wybranej grafiki na konkretną powierzchnię. Materiał może różnić się od siebie właściwościami – większość innowacyjnych urządzeń tego typu jest przystosowana do druku np. na szkle czy tworzywach sztucznych. Najważniejsza jest jednak jakość nadruku. Trafiające do wielu odbiorców materiały reklamowe muszą charakteryzować się doskonałym wykonaniem. Kluczowym parametrem jest trwałość, ważna jest również odporność na ścieranie.

Należy też pamiętać o wspomnianej już jakości samego nadruku, jaką gwarantują wyłącznie nowoczesne drukarki UV. Przygotowane na nich materiały reklamowe wyróżniają się wyraźnymi, doskonale odwzorowanymi barwami. Drukarki UV wykonują także nadruki w wysokich rozdzielczościach, co również wpływa na świetny wygląd wykonanego artykułu promocyjnego. Sprzętem tego typu dysponuje firma 3D Products, która jest dystrybutorem drukarek UV renomowanych światowych producentów. Jakie konkretnie materiały reklamowe można za ich pomocą zrealizować?

Reklama na gadżetach i nie tylko

Drukarki UV charakteryzują się przede wszystkim doskonałymi możliwościami w zakresie wykonywania nadruków na niewielkich powierzchniach. To właśnie za ich pomocą można stworzyć spersonalizowane zapalniczki, karty plastikowe, pudełka, kubki czy długopisy. Co ciekawe, drukarkę tego typu można wykorzystać również do przygotowania materiałów promocyjnych wielkoformatowych. Bez względu na typ powierzchni, nadruk zostanie wykonany w sposób profesjonalny i gwarantujący doskonałą jakość.

Drukarki UV oferowane przez renomowanych dystrybutorów poradzą sobie z nanoszeniem druku nawet na nierównym podłożu. Można takie urządzenia wykorzystać też do wykonania nadruku na krawędziach. Warto wspomnieć, że mimo wysokiej trwałości, pozostaje on w pełni elastyczny. Takie rozwiązanie daje możliwość zrealizowania przetłoczeń, co jest niewątpliwym atutem drukarek UV. Postawienie na polimerowe farby utwardzane specjalistyczną lampą to zatem świetna metoda na przygotowanie wytrzymałych materiałów reklamowych, dlatego dobrze jest rozważyć zakup profesjonalnej drukarki UV.