Blog Panoramy Firm

Gadżety technologiczne nie tylko dla dzieci

Materiał partnera
2019-06-25
technologia

W dobie ciągłego postępu technicznego i technologicznego na rynku pojawiają  się coraz to nowe gadżety mające ułatwiać życie, stanowić rozrywkę i urozmaicać spędzanie wolnego czasu. Przedmioty te z reguły przeznaczone są dla dzieci, jednak dorośli również bardzo często korzystają z tego typu gadżetów, chcąc nadrobić stracony czas, kiedy w ich dzieciństwie o branży IT jeszcze nikt nie słyszał. Co jest teraz modne? A co użytkowe?

Nowy środek transportu – hulajnoga i deskorolka

Już nie rower, a właśnie hulajnoga wiedzie prym wśród gadżetów służących do przemieszczania się. W dużych miastach obok rowerów miejskich pojawiły się elektryczne hulajnogi, dzięki którym jeszcze szybciej dojedziemy w wybrane miejsce. To przykład jak wszystkie trendy regularnie powracają, by na nowo odkrywać zalety ich użytkowania. Hulajnoga to gadżet, który poprawia koordynację ruchową, utrzymywanie równowagi oraz zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci mogą jeździć nią do szkoły, dorośli coraz częściej zamieniają samochód na hulajnogę, oszczędzając w ten sposób czas nie stojąc w korkach i skracając sobie drogę do pracy. Jak mówią eksperci w dziedzinie technologii ze sklepu internetowego TIS Technology, bardzo popularne są również nadal deskorolki, zarówno te zwykłe jak i elektryczne. Ta druga posiada silnik, który przy maksymalnym naładowaniu umożliwia przejechanie około 10km, rozpędzając się do 15 km/h. W tym przypadku również można ćwiczyć utrzymywanie równowagi, gdyż tylko zachowując odpowiednią postawę uda nam się przejechać jakiś odcinek trasy. Balans ciała ma tu ogromne znaczenie.

Smart – jesteś tego wart!

Gadżety o popularnym przedrostku „smart” nieprzerwanie od dłuższego czasu święcą triumfy, jeśli chodzi o prezenty dla dzieci na każdą okazję. Który nastolatek nie ma w dzisiejszych czasach smartphona? Nie gra na tablecie? Prawie wszyscy otoczeni są wysoko rozwiniętą technologią, nie zależnie od wieku. Śledzący nowinki technologiczne mężczyźni wiedzą, że nowoczesny, mobilny smartwatch to alternatywa dla tradycyjnego zegarka. Mimo, że wyglądem przypomina sportowy zegarek, posiada wiele funkcji, pozwalających na połączenie ze smartphonem, słuchanie muzyki, odbieranie maili, wysyłanie wiadomości, a nawet dzwonienie. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych osób, lubiących uprawiać różne sporty. Wbudowany nadajnik GPS pozwala na przemierzanie rowerem lub biegając nowych tras, bez obawy, że się zgubimy. O walorach smartphona nikomu chyba nie trzeba opowiadać. Z powodzeniem zastępuje komputer czy laptopa, gdy jesteśmy poza domem lub w podróży. Służy jako portfel, odtwarzacz muzyki, czasami nawet jako telewizor. Podobnie jest z tabletem. Dzieci oglądają na nim bajki, grają, dorosłym służy jako pomoc w pracy. Gadżety elektroniczne, m. in. te dostępne w sklepie TIS Technology, używane racjonalnie są wspaniałym udogodnieniem w codziennym życiu.

Opracowanie artykułu:

TIS Technology Tomasz Sobolewski

ul. Daleka 11, 75-373 Koszalin zachodniopomorskie
e-mail
www