Jakie urządzenie elektroniczne warto mieć w samochodzie?

Materiał partnera
2019-10-07
Źródło: gettyimages

Urządzenia elektroniczne oferowane przez sprzedawców w znacznym stopniu ułatwiają nam życie codziennie. Wiele z tych przedmiotów znajduje się w naszych domach, jednakże niektóre z nich warto mieć w swoim samochodzie. Komfort jazdy może zwiększyć zwykłe radio samochodowe. Przydatne podczas podróży samochodowych, szczególnie w nieznane miejsca może ułatwić np. GPS. W samochodzie nieocenione mogą być także inne urządzenia elektroniczne.

Radio samochodowe – podstawowe urządzenie elektroniczne w aucie

Radio jest jednym z podstawowych urządzeń elektronicznych, które znajdziemy w większości samochodów. Funkcją radia samochodowego jest przede wszystkim umilanie czasu podczas podróży. Radia samochodowe oferowane przez sprzedawców urządzeń elektronicznych umożliwiają słuchanie audycji różnych stacji radiowych, a także odtwarzanie muzyki z płyt CD. Nowocześniejsze radia mają również funkcję odtwarzania kart pamięci lub pendrive’ów.

Niektóre radia samochodowe, oferowane przez firmę Admar, wyposażone są również w bluetooth, co pozwala na szybkie, bezprzewodowe łączenie się radia np. z telefonem komórkowym. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze przeprowadzanie rozmów telefonicznych podczas jazdy, ponieważ głośnik smartfona zostanie zastąpiony głośnikami samochodowymi. Radio samochodowe można także połączyć ze stacją GPS, dzięki czemu komendy będą udostępniane przez głośniki podłączone do radia, co spowoduje lepsze ich słyszenie.

Stacja GPS i rejestratory samochodowe mogą być przydatne

Z pewnością wielu kierowców zastanawia się czy opłacalny jest zakup samochodowej stacji GPS. Wahanie to spowodowane jest tym, że większość z nas posiada smartfony z dostępem do rozmaitych aplikacji, które działają na podobnej zasadzie, co stacje GPS. Jednakże zakup stacji GPS nie jest stratą pieniędzy, ponieważ dzięki większemu ekranowi urządzenie to jest łatwiejsze w obsłudze od standardowego smartfona. Poza tym przypadkowe kliknięcie nie spowoduje zamknięcia mapy, co może zdarzyć się w aplikacjach na telefonach. Dodatkowo dalsze podróże samochodowe mogą przyczyniać się do szybkiego rozładowania baterii w smartfonie, natomiast w przypadku samochodowych stacji GPS nie musimy się o to martwić.

Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za korzystaniem ze stacji GPS w porównaniu do korzystania z map znajdujących się na smartfonie jest to, że używając samochodowej stacji GPS nie otrzymamy połączenia lub wiadomości, która mogłaby zakłócić działanie mapy, tak jak może to mieć miejsce podczas korzystania z telefonu.

Kolejnym urządzeniem elektronicznym, które warto mieć w swoim pojeździe jest rejestrator jazdy, bardziej znany jako kamerka samochodowa. To urządzenie elektroniczne jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Zapis na kamerce samochodowej często może być rozstrzygnięcia sporu kierowców, co do winy, w przypadku stłuczki lub innych wydarzeń. Warto mieć jednak na uwadze, że wyjeżdżając za granicę nie wszędzie tolerowane są kamerki samochodowe znajdujące się na przedniej szybkie pojazdu.