Kolektory słoneczne próżniowe – rurowe

2019-04-20

Technologia fotowoltaiczna każdego roku ewoluuje, gwarantując na rynku coraz to nowsze rozwiązania, wyróżniające się swoją wydajnością. Dzisiaj panele słoneczne powstają zarówno na budynkach gospodarczych, publicznych i przemysłowych – czasem w wersjach farm fotowoltaicznych – jak i na dachach domów jednorodzinnych w systemach on-grid, off-grid, czy też hybrydowym. Nie każdy jednak wie, że olbrzymie znaczenie dla wydajności tego proekologicznego rozwiązania technologicznego, mają kolektory słoneczne, występujące w różnych klasach jakościowych. Jeśli chodzi zaś o ich konstrukcje, stosunkową nowością, są wyroby próżniowe, inaczej rurowe.

Kolektory próżniowe – czym są?

Kolektory słoneczne próżniowe, znacznie różnią się swoją budową od tradycyjnych konstrukcji płaskich. Ich budowa zakłada takie elementy, jak: od kilku do kilkunastu rur próżniowych z absorberami; rozdzielacze obiegu nośnika ciepła, występujące w obudowie z blachy aluminiowej; a także stelaż kolektora wykonanych z kształtowników. Swoim wyglądem kolektory słoneczne próżniowe, przypominają zatem nowoczesne pionowe grzejniki. Tego typu technologię fotowoltaiczną, zapewnia między innymi taki producent, jak HEWALEX!

Zastosowania kolektorów próżniowych

Podobnie jak kolektory słoneczne płaskie, te próżniowe, wyróżniają się dość szerokim zastosowaniem. Przeznaczone są one bowiem do ogrzewania wody użytkowej, wody w basenie kąpielowym, czy też do wspomagania ogrzewania budynku. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze konstrukcje na rynku, wyróżniają się bardzo małymi stratami ciepła, dzięki próżni w szklanych rurach kolektora, a także dzięki wykonaniu poszczególnych rur z wysokiej jakości szkła boro-krzemowego. Jeśli chodzi o wydajność za przykład można wziąć między innymi kolektor HEWALEX KSR10, który w ciągu roku może zapewnić produkcję energii o 30% wyższą dla ogrzania wody i 50% wyższą dla ogrzania budynku, w porównaniu z technologią panelową płaską. Nic dziwnego, że zainteresowanie właśnie tą technologią jest coraz większe wśród klientów indywidulanych, publicznych oraz biznesowych!

Podejmij współpracę z firmą Eco-Heat!

Jeśli jesteś zainteresowany kolektorami słonecznymi próżniowymi, koniecznie zgłoś się do firmy Eco-Heat, która zajmuje się projektowaniem, sprzedażą oraz montażem nowoczesnych systemów grzewczych oraz sanitarnych, wyróżniających się wysokim poziomem proekologiczności. Rozwiązania proponowane przez ekspertów tegoż przedsiębiorstwa, znajdują swoje ujście między innymi w ideach budownictwa pasywnego tj. energooszczędnościowego. Eco-Heat zapewnia bowiem innowacyjne pompy ciepła, kotłownie gazowe/olejowe/na eko-groszek, odkurzacze centralne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, czy też właśnie panele fotowoltaiczne. Z pełną ofertą podmiotu możesz zapoznać się już teraz na jego nowoczesnej stronie www!


Opracowanie artykułu:

Eco-Heat. Centrum ogrzewania S. Duda

ul. Zagłoby 15 /31, 92-430 Łódź Widzew, łódzkie
e-mail
www