Elektroinstalatorstwo to dzisiaj bardzo szeroka dziedzina, która dotyczy budownictwa mieszkalnego, gospodarczego, przemysłowego, komercyjnego, a także publicznego. Z usług dobrych firm korzystają zatem deweloperzy, inwestorzy nieruchomościowi, jednostki administracyjne, czy też liczni klienci indywidualni. Czym jednak wyróżnia się nowoczesna pracownia instalatorstwa, i dlaczego ważne są posiadane przez nią uprawnienia? Dowiedz się tego, razem z nami!

Szeroka oferta podstawą współpracy

Dzisiaj podejmując współpracę z pracownią elektroinstalatorską, nawet w przypadku tylko i wyłącznie działań konserwacji sieci, czy ich przeglądów, ważne jest to, aby sprawdzić zakres pozostałych usług. To one wielokrotnie wyznaczają poziom innowacyjności danej firmy, wykorzystywanie przez nią nowoczesnych rozwiązań, a także bezpiecznych procedur. Wielokrotnie multidyscyplinarne kwalifikacje, są dowodem na stosowanie idei budownictwa w tym instalatorstwa pasywnego, tj. energooszczędnościowego, a także proekologicznego.

Dobra pracownia elektroinstalatorska, świadczy zatem usługi w ramach montażu bezpuszowych instalacji elektrycznych, instalacji odgromowych, instalacji monitoringu, instalacji oświetleniowych, instalacji ogrzewania elektrycznego, czy też sieci LAN, sieci WAN, systemów ostrzegawczych DSO, systemów ostrzegawczych antywłamaniowych, czy też systemów kontroli dostępu i automatyki budynku/przemysłu (np. BMS czy SmartDOM).

Odpowiednie uprawnienia podstawą zaufania

Dzisiaj w branży elektroinstalacyjnej inne uprawienia potrzeba mieć do tworzenia sieci wewnętrznej telekomunikacyjnej, a inne do tworzenia elektrycznych instalacji grzewczych. Jeszcze inne kwalifikacje potrzebne są do realizacji projektów wspomnianej automatyki budynku, czy też przemysłu, co dzisiaj zalicza się w branży do jednych z najbardziej złożonych prac. Podejmując współpracę z firmą elektroinstalatorską, zawsze zatem sprawdzaj jej uprawienia, certyfikaty, a także rekomendacje. To one pozwolą Ci obdarzyć partnera wykonawczego odpowiednim zaufaniem. Posiadane uprawnienia to zaś podstawa tworzenia sieci bezpiecznych, które będą trwałe i bezusterkowe. Za każdym razem proś zatem o okazanie tzw. świadectwa kwalifikacyjnego, które może mieć oznaczenie G1, G2, G3, E i D (związane z eksploatacją i dozorem), a także symbol UB (uprawienia budowlane, wymagające wykształcenia wyższego).

Jeśli poszukujesz zatem firmy, która spełnia restrykcyjne normy UDT, EN, PN, czy nawet DIN, a także, która świadczy szeroki zakres usług, zgłoś się do Jakuba Romanowskiego i jego ekipy EL-TECH!