Oszczędności dzięki audytowi efektywności energetycznej

Materiał partnera
2019-06-04
Audyt efektywności energetycznej

Zbyt wysokie zużycie energii w firmach to jeden z najważniejszych problemów, z jakim musi mierzyć się wielu przedsiębiorców. Nierzadko wymogiem jest również otrzymanie tzw. białego certyfikatu, czyli świadectwa efektywności energetycznej – w tym celu niezbędne jest przeprowadzenie w przedsiębiorstwie specjalistycznego audytu. Na czym dokładnie polega i czy jest w stanie zapewnić oszczędności w zakresie zużycia energii?

Profesjonalna analiza zużycia energii

Poszczególne obiekty należące do firmy, ale także instalacje oraz urządzenia zużywające energię powinny być szczegółowo pod tym właśnie kątem przeanalizowane. Spore możliwości w tym zakresie zapewniają specjalistyczne firmy realizujące audyty efektywności energetycznej, dzięki którym można uzyskać informacje na temat wydajności i zapotrzebowania na energię konkretnych maszyn czy całych budynków. Takie badanie przeprowadzone przez profesjonalistów pozwala również ocenić opłacalność ekonomiczną zastosowanych w przedsiębiorstwie rozwiązań w zakresie korzystania z energii.

Audyt efektywności energetycznej warto powierzyć firmie, która dodatkowo zajmuje się też pośredniczeniem w sprzedaży energii elektrycznej czy np. gazu. Kompleksowe usługi dają możliwość uzyskania sporych oszczędności zarówno w przypadku dużych firm wykorzystujących wiele urządzeń zasilanych prądem, jak i klientów o mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym. Independent Brokers Group Adrian Lalik gwarantuje dopasowanie optymalnych rozwiązań w tym zakresie, a dzięki połączeniu świadczonych usług – wykonanie audytu efektywności energetycznej w bardzo niskiej, symbolicznej cenie. Dlaczego biały certyfikat jest tak istotny?

Istotne świadectwo efektywności energetycznej

Przeprowadzenie specjalistycznego audytu efektywności energetycznej pozwala na uzyskanie świadectwa określanego jako tzw. biały certyfikat. Wydanie go wymaga nie tylko zrealizowania audytu, ale też prawidłowego wypełnienia wszelkiej dokumentacji związanej z tym specjalistycznym systemem. Na każdym etapie działań pomoże profesjonalna firma zajmująca się przeprowadzaniem wspomnianych audytów efektywności energetycznej, która zapewni również wsparcie przy osiąganiu oszczędności w zakresie zużycia energii.

Pozyskanie dofinansowania przy takich działaniach należy poprzeć dokumentami świadczącymi o zrealizowaniu audytu efektywności energetycznej, o czym warto pamiętać. Jego przeprowadzenie dobrze jest zatem zlecić specjalistom, którzy będą w stanie zapewnić kompleksowe usługi w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań gwarantujących zmniejszenie kosztów związanych ze zużyciem energii.

Opracowanie artykułu:

Independent Brokers Group Adrian Lalik

ul. Mogilska 123 lok. 52, 31-571 Kraków Grzegórzki, małopolskie
e-mail