Włamanie i pożar, czyli jak skutecznie chronić dom

Materiał partnera
2019-09-13
alarm

Posiadanie własnego domu to marzenie wielu z nas. Jest symbolem bezpieczeństwa, rodzinnego ciepła, który trwale zapisuje się w pamięci. Daje wytchnienie po ciężkim dniu w pracy i z utęsknieniem wracamy do niego po wakacyjnym urlopie. Systemy alarmowe i przeciwpożarowe to jedne z najczęściej stosowanych form ochrony, które do minimum eliminują ryzyko włamania czy, zazwyczaj tragicznego w skutkach, pożaru. Dlaczego warto zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenia domu?

Bić na alarm

Znaczenie tego związku frazeologicznego doskonale obrazuje istotę decyzji o montażu systemu alarmowego w domu lub mieszkaniu. Jego celem jest bowiem natychmiastowe i skuteczne ostrzeganie o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Mamy tu na myśli np. zagrożenie spowodowane włamaniem. Wizyta nieproszonego gościa, zwłaszcza pod nieobecność domowników, może pozbawić nas cennych przedmiotów znajdujących się w domu oraz doprowadzić do wielu zniszczeń, np. wybicia okien czy zdewastowania drzwi i wnętrza. Jakąż niespodzianką dla złodzieja byłby głośno rozbrzmiewający dźwięk uruchomionego alarmu podczas próby sforsowania zamka czy bramy garażowej i nagłe pojawienie się policji czy przedstawicieli firmy ochroniarskiej. Jak wynika z opinii specjalistów z Mikrona, postęp technologiczny daje wiele możliwości zabezpieczenia swojego mienia poprzez zintegrowany, profesjonalny system alarmowy. Składa się on z czujników wykorzystujących: promieniowanie podczerwone, ultradźwięki, mikrofale czy wibrację. A więc reagujące na: ruch, stłuczenie szła czy drgania przy otwieraniu drzwi. Przydatne są również sygnalizatory, świetlne i dźwiękowe, które spłoszą włamywacza i zminimalizują czas interwencji. Dodatkowym elementem systemu może być monitoring wizyjny, umożliwiający kontrolowanie domu poprzez rzeczywisty podgląd na ekranie smartfona czy też komputera. Montaż monitoringu to skuteczna droga do osiągnięcia komfortu psychicznego podczas wszelkich wyjazdów czy w przypadkach, gdy nasi podopieczni przebywają w domu sami.

Nie igraj z ogniem

Nowoczesne systemy ochrony obiektów to również zabezpieczenia przeciwpożarowe, które można zintegrować z systemami monitoringu wizyjnego czy antywłamaniowego. Na ogół są to detektory dymu, które uruchamiają sygnał dźwiękowy w momencie wykrycia wczesnego stadium pożaru, czyli pojawienia się pierwszych, drobnych cząsteczek dymu. Najczęstszą przyczyną powstawania pożarów są: zwarcia przewodów elektrycznych lub nieszczelności instalacji gazowej. Zetknięcie z dymem, czadem czy innymi substancjami toksycznymi, powstającymi w wyniku spalania, jest niezwykle groźne dla ludzi i zwierząt. Można temu zapobiec poprzez szybką ewakuację oraz podjęcie szybkich działań gaśniczych, gdy zagrożenie wykryte jest przez systemy sygnalizacji pożaru. Firma Mikron to grupa doświadczonych specjalistów, których projekty realizowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i z zastosowaniem wysokich norm technicznych. Instalacje te, wykonywane z zastosowaniem urządzeń o znakomitej jakości, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

Opracowanie artykułu:

Mikron Sp. z o.o. Systemy monitoringu, monitorowanie pożarowe, systemy wizyjne

ul. Skwierzyńska 29 B, 53-423 Wrocław Krzyki, dolnośląskie
e-mail
www