czas czytania: 14 min materiał partnera

Czy warto wybrać się na wycieczkę objazdową?

autokary

Każdy z nas lubi spędzać swój wolny czas w inny sposób. Dla wielu idealny urlop to wylegiwanie się na plaży z ciekawą książką w ręku. Jeszcze inni nastawieni są na bardziej ekstremalne przeżycia, związane z uprawianiem sportu lub rozwijaniem swojego hobby. Natomiast znaczne grono turystów nie wyobraża sobie wczasów bez zwiedzania. I to właśnie dla nich wycieczka objazdowa będzie doskonałym pomysłem na urlop. Dlaczego?

Wiele miejsc w krótkim czasie

Każdy, kto chciałby zwiedzić ciekawe miejsca w krótkim czasie, powinien zdecydować się na wycieczkę autokarem. To niezwykle wygodny i szybki sposób, by poznać nowe kraje lub odległe, rodzime tereny. Taka kilkudniowa przygoda pozwoli nam się w pełni zrelaksować, pogłębić swoją wiedzę i złapać motywację na kolejne miesiące pracy. Decydując się na autokarową wycieczkę, możemy wybierać spośród wielu kierunków. Najbardziej popularne są wycieczki do Włoch, Grecji i Hiszpanii. Wraz ze wzrostem zainteresowania coraz częściej przewozy odbywają się także do Rumunii czy Czarnogóry. Sukces konkretnej wycieczki objazdowej w dużej mierze zależny jest od przewodnika i przewoźnika. Przewodnik musi wykazać się niebywałą charyzmą, poczuciem humoru i wiedzą na temat regionu, do którego udaje się wraz z turystami. Powinien umieć zainteresować uczestników wycieczki opowieścią, a także służyć im radą i pomocą.  Wycieczki autokarem trwają zazwyczaj klika dni, podczas których zatrzymujemy się tylko na nocleg i oczywiście na zwiedzanie. Zazwyczaj każdego dnia jesteśmy w innym mieście, którego historię poznajemy wraz z przewodnikiem. Jest to bardzo intensywny sposób na spędzenie urlopu, ale ze spokojem znajdziemy czas na zjedzenie posiłku w lokalnej restauracji, zrobienie zdjęć czy zakup pamiątek.

O przewoźniku słów kilka

To, że przewoźnik decyduje o sukcesie wycieczki objazdowej, zostało ustalone już wcześniej. W autokarze spędzamy wiele godzin każdego dnia, dlatego też powinien być odpowiednio przystosowany do dalekich podróży. Pojazd musi mieć wygodne i regulowane siedzenia, toaletę i klimatyzację. Przydatne są także takie udogodnienia jak telewizor i dobrej jakości nagłośnienie. Nie bez znaczenia są również umiejętności kierowcy. Każdy z nas chce dojechać na miejsce bezpiecznie i bez zbędnych przygód. Wybierając biuro turystyczno-przewozowe "Markan” mamy pewność, że tak właśnie będzie. Firma dysponuje dużą flotą komfortowych i w pełni sprawnych pojazdów. Są to przestronne autokary, komfortowe autobusy, a także busy i mikrobusy. Idealnie nadają się one na zagraniczne wyjazdy, pielgrzymki, szkolne wycieczki czy przewóz gości weselnych z kościoła do miejsca imprezy. "Markan" zapewni każdy transport osobowy w najwyższym standardzie.