Wybierając firmę zajmującą się transportowaniem ładunków dla sektora paszowego, należy zdecydować się na współpracę z profesjonalistami dysponującymi odpowiednimi certyfikatami. Gwarantują one poprawne działanie w przypadku przewozu pasz lub płodów rolnych, co przekłada się na ich właściwe zabezpieczenie i tym samym wyeliminowanie wielu zagrożeń – jakich dokładnie?

Odpowiedni certyfikat

Poszczególne firmy zajmujące się transportem materiałów i dodatków paszowych oraz samych pasz powinny wyróżniać się rzetelnością i doskonałą wiedzą w zakresie świadczonych usług. Gwarantuje to posiadanie stosownych certyfikatów, spośród których jednym z najważniejszych jest GMP+ B4. Standard ten zapewnia właściwe przygotowanie systemu HACCP w przypadku realizacji transportów dla sektora paszowego, co jest niezwykle istotne. Warto zwrócić uwagę szczególnie na firmy dysponujące certyfikatem GMP+ FSA.

Moduł ten odnosi się bezpośrednio do gwarancji bezpieczeństwa pasz i jest rekomendowany przy transportowaniu takich właśnie materiałów. Posiada go Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Tompol s.c., które swoim klientom gwarantuje pełen profesjonalizm przy realizacji zleceń związanych z przewozem pasz lub specjalistycznych dodatków. Certyfikat GMP+ FSA przyznawany jest wyłącznie firmom spełniającym rygorystyczne wymogi w zakresie m.in. bezpieczeństwa pasz, wspomnianego już systemu HACCP czy też ISO 9001. Jak dokładnie przekłada się to na usługi transportowe?

Bezpieczeństwo przewozu

Przedsiębiorstwa zajmujące się przewożeniem materiałów i dodatków paszowych oraz samych pasz powinny zadbać o pełne bezpieczeństwo ładunku. W przypadku posiadania certyfikatu GMP+ B4 i modułu FSA klient ma gwarancję, że pasze transportowane są w środowisku doskonale przygotowanym do tego typu przewozu. Oznacza to brak potencjalnych zagrożeń wynikających m.in. z problematycznych skażeń. Firma transportowa dysponująca takim certyfikatem może zapewnić też ochronę ładunku przed działaniem szkodliwych substancji.

Dzięki temu pasze, które są jednym z elementów łańcucha produkcji żywności, trafiają do odbiorcy w stanie nienaruszonym – ich właściwości nie są w żaden sposób zmodyfikowane. Umiejętne zarządzanie ryzykiem w połączeniu z kontrolą transportu pozwala bezpiecznie przewozić materiały paszowe, dodatki, ale i same pasze. Warto zatem zwrócić uwagę na posiadane przez firmę transportową certyfikaty. W przypadku ładunków przeznaczonych dla sektora paszowego, dobrym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy ze specjalistami dysponującymi nowoczesną flotą pojazdów spełniających wymogi GMP+ B4 i FSA.