Okres wakacyjny trwa dość krótko. Na szczęście są osoby, które podróżują przez cały rok. Mało tego. Nagrywają swoje podróże i dzielą się nimi w Internecie. Dzięki czemu widzowie mogą poznawać nowe miejsca, których nie mieliby okazji zobaczyć na żywo. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze wideo blogi podróżnicze, które warto sprawdzić na YouTube.

Vlog Casha

Cash podróżuje w wiele – mniej lub bardziej znanych – miejsc. Swoją przygodę z nagrywaniem wypraw rozpoczął już w 2014 roku. Na jego kanale Vlog Cashsa dostępne są relacje z tak powszechnienie znanych miejsc jak Warszawa. Jednak najciekawiej prezentują się wyprawy do bardziej odległych zakątków świata. Znajdziemy tu wideo z zagranicznych podróży np. po Stanach Zjednoczonych (m.in. Nowy Jork, Los Angeles), Australii czy Meksyku.

Jedne lokalizacje poznajemy pobieżnie (przejazdem). Inne mamy okazję obserwować nawet przez kilka tygodni w tak zwanych daily vlogach. Bogactwo miast i miasteczek, do których dotarł Cash, jest tak ogromna, że na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Przez Świat na Fazie

Przez Świat na Fazie to wideo blog, którego autorem jest Dawid Fazowski. Dawid rozpoczął swoją przygodę z podróżowanie od impulsu. Postanowił napić się wódki z pingwinami. Było to w 2014 roku. Od tamtej pory przemierzył świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając m.in. Amerykę Południową, Afrykę, Bliski Wschód (w tym Pakistan) czy odleglejsze części Azji (np. Indie).

Największym atutem tego kanału jest poczucie humoru prowadzącego i spontaniczność jego wypraw. Faza przemierza świat autostopem, śpi w różnych dziwnych i dzikich miejscach, a na swojej drodze spotka ciekawych ludzi.

W okresie pandemii nie mógł powstrzymać się od podróżowania. Dlatego na kanale Przez Świat na Fazie można było śledzić podróże po wszystkich polskich województwach.

Autostopem na Koniec Świata

Kolejnym podróżnikiem, którego warto sprawdzić, jest Michał Pater. Jego specjalnością są podróże na wschód, a w szczególności do największego kraju na świecie, czyli Rosji. Jego głównym celem jest poznawanie lokalnych społeczności; rozmawianie z ludźmi i wchłanianie kultury tubylców. Są to podróże ultra budżetowe. Michał stara się przetrwać za jak najmniejszą sumę pieniędzy.

Kanał Autostopem na Koniec Świata powstał w 2015 roku. Od tamtej pory Michał odbył podróż tytułowym autostopem na Kołymę, odwiedził Demoludy czy Stany Zjednoczone. Jako historyk z wykształcenia zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia o miejscu, w którym właśnie się znajduje.

Obecnie Michał podróżuje po Europie. Nowy sezon filmików nazywa się Eurotrip.

Gdzie Bądź

Kanał Gdzie Bądź istnieje od 2016 roku. Tworzy go para: Pioter i Zonia. Ich podróże zależą od impulsu, tzn. autorzy stawiają na spontaniczność. Jak na razie podróżowali pociągiem po śnieżnej Kanadzie, wygrzewali się na plażach Majorki czy podziwiali uroki tajemniczej Islandii.

Głównym celem kanału jest edukacja na temat różnych zakątków świata, zwracanie uwagi na społeczne nierówności, inspirowanie widzów do spełniania marzeń, dostarczanie niebanalnej rozrywki oraz pokazywanie jak można planować swoje finanse.

Wideo blogi podróżnicze – podsumowanie

Siłą wideo blogów podróżniczych tworzonych przez amatorów jest spotnatniczność i fakt, że widzowie mogą mieć wpływ na decyzje podróżników. Większość z autorów polega na swojej publiczności, ponieważ to często ona finansuje ich eskapady.

Vlogi podróżnicze to świetna rozrywka, która poza chwilami radości i estetycznymi uniesieniami pozwala poznać świat bez wychodzenia z domu. A ponadto zachęcić i dodać odwagi do odkrywania świata na własną rękę.