Miło jest, choć symbolicznie przedłużyć wakacyjny wyjazd. Pozostają nam zawsze zdjęcia i z reguły również różnego rodzaju bibeloty, które zdobią regały lub lądują zapomniane w odmętach szuflady. Szkoda tracić pieniądze na rzeczy, które nigdy nam się nie przydadzą i nie przywołają urlopowych wspomnień. Warto więc przemyśleć zakup pamiątek, aby uniknąć tej sytuacji.

Kolorowe kartki

Pocztówki to jeden z najprostszych i najwygodniejszych pamiątek. Możemy wysłać pozdrowienia dla rodziny i przyjaciół w tradycyjnej analogowej formie. Sprawdzi się też album fotograficzny, w którym będziemy kolekcjonować kartki z miejsc, które odwiedziliśmy. To doskonały pomysł, żeby stworzyć graficzne zestawienie wszystkich naszych osiągniętych podróżniczych celów. Poza tym spojrzenie na pocztówkę samo wzbudzi lawinę wyjazdowych wspomnień.

Ozdoby na lodówkę

Oczywiście chodzi o magnesy, których wybór jest z reguły ogromny w każdej turystycznej miejscowości. Od najprostszych z nadrukowanym zdjęciem, po ceramiczne i szklane. To nie tylko ładny dodatek, który urozmaici jednolitą powierzchnię naszej chłodziarko-zamrażarki, ale także w dodatku bardzo praktyczny. Lista zakupów lub karta z ważną informacją dla domowników już nigdy nie zginie i zostanie zauważona, znajdując się na drzwiach lodówki. Magnesy stanowią też doskonały pomysł na prezent – mały, niedrogi, uniwersalny i ponadczasowy.

Bursztynowe świecidełka

Wyjazd nad polskie morze poza muszlami znajdowanymi na plaży, to również biżuteria z bursztynami. Pierścionki, naszyjniki, bransoletki, kolczyki – każda pani znajdzie coś dla siebie na przykład w Sklepie Meduza w Jastrzębiej Górze. Na pewno okaże się bardzo użyteczną i szlachetną pamiątką. Kawałek nadmorskiego klimatu możemy mieć zawsze przy sobie. Tym bardziej że biżuteria z bursztynu nigdy nie wychodzi z mody. Podobnie zresztą sprawdzą się wszelkie breloczki, które często mają opcję imiennego spersonalizowania.

Na zdrowie!

Coraz większą popularnością cieszą się regionalne, rzemieślnicze piwa z małych browarów. Drugim alkoholem, który jest chętnie wybierany, są wszelakiego rodzaju nalewki. Często wyróżniają się nie tylko smakiem, ale także właściwościami zdrowotnymi. Bursztynówka działa przeciwzapalne, orzechówka pomaga przy niestrawności, a z kolei malinówka jest dobra na gorączkę.

Kuchenne naczynia

Wiele regionów Polski może poszczycić się rękodziełem w postaci ceramiki oraz szkła. Kolorowe naczynia cieszą oko, a ponadto zawsze będą przydatne. Ciepła herbata wypita z wakacyjnego kubka zawsze smakuje lepiej. Dodatkowo grafika, nawiązująca do zwiedzonych miejsc, zainspiruje nas do powspominania naszych wojaży.