Kuba leży na północ od Antyli, jednak bezpośrednio nie graniczy z żadnym państwem. To piękny i niesamowity kraj o rajskich plażach wprost stworzonych nie tylko do relaksu, ale także nurkowania. Czas tutaj płynie w rytmie latynoskiej muzyki, którą można usłyszeć na każdym rogu ulicy. Dlaczego warto odwiedzić tę największą wyspę Karaibów? Przedstawiamy 6 powodów.

1. Rajskie plaże

Kuba oferuje kilometry białych, piaszczystych plaż, których na tej wyspie znajduje się blisko 300 i turkusową wodę zachęcające do relaksu i zabawy. Najszersza z nich zlokalizowana jest w Varadero — jej długość to aż 20 km. W miejscowości tej wzniesiono wiele hoteli, które ciągną się wzdłuż wybrzeża. W jednym z nich możesz się zatrzymać, decydując się na wyjazd na Kubę.

Można tu wejść również piękne klimatyczne promenady na przykład Malecon. Zniewalający widok na Morze Karaibskie to ważny powód, dla którego warto odwiedzić to państwo. Z kolei kolorowy podwodny świat Kuby to prawdziwy raj dla nurków szukających kolejnej przygody.

 2. Mieszkańcy Kuby

Mieszkańcy Kuby są niezwykle gościnni i towarzyscy. To ludzie pełni energii, którzy żyją w myśl zasady carpe diem. Spotkania z nimi gwarantują optymistyczne myślenie i nastrajają pozytywnie do życia. Mimo że ludzie, którzy tam żyją, często są biedni, to są dobrze ubrani, wykształceni i kulturalni.

 3. Muzyka i taniec

Kuba to raj dla miłośników latynoskich tańców: cha-chy, samby, salsy, czy rumby. Kubańczycy rodzą się z niezwykłym poczuciem rytmu. Gdziekolwiek na tej wyspie się udasz, będzie towarzyszyła Ci muzyka o każdej porze dnia i tygodnia.

4. Cygara

Nie ulega wątpliwości, że jedno z najlepszych cygar na świecie pochodzi z Kuby. Podczas wycieczki w region Pinar del Rio można prześledzić cały proces ich powstawania. Istnieją całe plantacje tytoniu, które oferują możliwość samodzielnego zwijania cygara.

 5. Architektura

Architektura Kuby jest podobna do ich kultury: z wieloma różnymi elementami stylistycznymi. W budynkach, które charakteryzują się wpływami hiszpańskimi, mieszkańcy jasnymi barwami dodają własne akcenty malarskie. To właśnie one sprawiają, że klimat ten jest tak wyjątkowy.

6. Miasta

Małe boczne uliczki, bruk i piękne kolonialne budynki – to wszystko czeka na turystów w miastach Kuby. Na przykład ulice stolicy Hawany pozwalają spojrzeć w przeszłość. Odkrywanie wyjątkowych miejscowości staje się tutaj niezapomnianym przeżyciem, dzięki ulicznym muzykom, kolorowym fasadom i malowniczym deptakom. Do stolicy Kuby możesz pojechać z biurem Kiribati Club. Havana zadziwia swoim bogactwem i kontrastami. Warto tu zobaczyć również wiele samochodów z lat 40. i 50.