Czy warto wybrać się na spływ kajakowy w na weekend?

Materiał partnera
2020-01-21

Spływy kajakowe to może być rewelacyjna rozrywka w weekend, zwłaszcza warto zaplanować tego typu atrakcje teraz, gdyż zbliża wiosna, wraz z nią majówka, a jak wiemy, na majówkę planuje coś zawsze ponad 90% polaków. Więc warto już kombinować, gdzie mamy ochotę jechać i potem śmiało korzystać z przyjemności. Można również zaplanować sobie wakacje w kajaku, nie ma żadnych problemów.

Spływy kajakowe nad Nidą i Pilicą

Istotne jest, aby organizacja spływów kajakowych była dopięta na ostatni guzik, więc tez głównie o to, aby od razu wynająć sobie sprzęt i dokonać rezerwacji na konkretny dzień, kiedy będziemy potrzebować. Spływy kajakowe są organizowane naprawdę w przepięknych okolicach w Polsce, jedną z nich jest właśnie Nida i Pilica. Pilica to najdłuższy lewobrzeżny dopływ Wisły posiada długość 342 km. Nida z kolei jest rzeką nizinną, silnie meandruje, tworzy wysepki. Płynie wśród pasażu drzew, łąk i pól, idealna trasa na relaks. Z kolei wierna rzeka jest rzeką wyżynną i polecana jest głównie dla zaawansowanych pasjonatów spływów kajakowych. Na spływy kajakowe można oczywiście zapisać dzieci, jest to świetna atrakcja dla maluchów, jak i super bodziec, aby zaszczepić dzieciom nowe hobby.

Czy przed spływem można wypożyczyć sprzęt?

Oczywiście, że można, a nawet trzeba! Wynajem kajaków firma As-Tours Spływy Kajakowe Jacek Piotr Szczepanik głównie działa na terenie województw – świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, mazowieckie czy łódzkie. Firma dysponuje 16 samochodami, więc jeżeli kajaki są dostarczane na konkretną godzinę oraz czas, dzięki czemu możemy mieć pewność, że logistyka firmy nie nawali, a jeszcze dodatkowo nam pomoże. Po zakończonym spływie kajakowym, na firmę czeka się a by kajaki oddać, jednak nie zajmuje to długo. Wszystko jest robione tak, aby wynajem kajaków było naprawdę przyjemne i szybkie. Firma wyróżnia kilka rodzajów tras, jednodniowe, dwudniowe czy kilkudniowe. Wszystko idzie zarezerwować w taki sposób, abyśmy byli zadowoleni. Dodatkowo też organizowane są spływy firmowe, więc tego typu rozrywkę, śmiało można wykorzystać po pracy, czy na imprezę integracyjną, czy na przykład na wypad po stresującej pracy. Spływy specjalne również są organizowane, cechują się one tym, że mogą to być spływy dla rodzin z dziećmi albo po prostu dla dorosłych kajakarzy.

Spływy kajakowe są coraz bardziej popularną metodą na spędzenie czasu wolnego z rodziną, czy przyjaciółki albo drugą połową. Warto się wybrać chociaż raz na spływ kajakowy właśnie kilkudniowy, rozbić namiot na polu namiotowym w nocy, zrobić ognisko, jeżeli istnieje taka możliwość, a po przebudzeniu udać się w kontynuację trasy na świeżym powietrzu.

Opracowanie artykułu: