Niewiele jest osób o niezłomnej wierze. Każdy katolik potrzebuje czasem zastanowić się nad swoim życiem i relacją z Bogiem. Dni skupienia to idealna okazja, by odciąć się na chwilę od zgiełku świata zewnętrznego i skupić na sobie. Dom Zakonny Zgromadzenia Zmartwychwstańców w Dębkach organizuje dni skupienia w pięknych okolicznościach przyrody. Bliskość natury daje wytchnienie i pomaga odnaleźć wewnętrzny spokój.

Czym jest dzień skupienia?

Dzień skupienia to w kościele katolickim powszechny i rekomendowany środek formacyjny. Polega on na poświęceniu jednego lub kilku dni w miesiącu na wyciszenie, wysłuchanie nauk księdza i modlitwę w pełnym skupieniu. W czasie dni skupienia warto przeprowadzić uczciwy rachunek sumienia i przystąpić do spowiedzi, by wrócić do rzeczywistości z nową energią i w poczuciu pojednania się z Bogiem. Dom Zakonny Zgromadzenia Zmartwychwstańców w Dębkach organizuje dni skupienia dla osób świeckich, kapłanów i zakonników. Każdego roku biorą w nich udział dziesiątki wiernych. Często łączą oni swoje plany wakacyjne z wewnętrzną potrzebą pogłębienia bądź nawet uzdrowienia swojej wiary.

Co ma do zaoferowania Dom Zakonny Zgromadzenia Zmartwychwstańców w Dębkach?

Zakonnicy prowadzą ośrodek rekolekcyjno-wczasowy, w którym goście traktowani są jak członkowie wspólnoty. Kompleks znajduje się w odległości 200 metrów od Morza Bałtyckiego, w sąsiedztwie rezerwatu przyrody rozciągającego się wzdłuż rzeki Piaśnicy. Dom wczasowy otoczony jest pięknym lasem, co gwarantuje gościom spokój i dużą prywatność. Turyści nocują w pokojach jedno-, dwu-, trzy- lub czteroosobowych z osobnymi łazienkami. Łącznie dostępnych jest 55 kwater prywatnych w dobrym standardzie. Noclegi są niedrogie i komfortowe, co, bacząc na bliskość Bałtyku, jest naprawdę dużą zaletą. W czasie dni skupienia na terenie ośrodka obowiązuje zakaz hałasowania. Goście nie muszą obwiać się, że inni turyści będą zakłócać im spokój i przeszkadzać w modlitwie. Osoby, które nie zastosują się do warunków opisanych w regulaminie ośrodka, mogą zostać z niego usunięte. W czasie dni skupienia warto zadbać o częsty udział w liturgii. Zakonnicy każdego dnia organizują Msze Święte w pobliskiej kaplicy oraz adoracje Najświętszego Sakramentu. W godzinach wieczornych organizowany jest Apel Jasnogórski.