Z roku na rok coraz więcej Polaków podróżuje za granicę. Obecnie najłatwiejszym sposobem transportu do obcych krajów wydaje się być podróż samolotem lub autem. Taki sposób podróżowania jest bardzo popularny, ma jednak sporo wad. Wybierając się za granicę dużą grupą znajomych, współpracowników, turystów lub całą rodziną, warto rozważyć podróż busem do przewozów międzynarodowych. Nie każdy wie, jak wygląda podróż takim środkiem transportu. Ile osób jest w stanie pomieścić bus do przewozów międzynarodowych?

Ile osób może podróżować jednym busem?

Przewoźnicy organizują obecnie trasy całkowicie indywidualne, dopasowane do potrzeb konkretnej rodziny, grupy osób, znajomych bądź firmy. Przewozy zwykle odbywają się w busach 9 osobowych, lecz zależy to od floty przewoźnika i wymagań klientów.

Niektóre firmy oferujące przewozy za granicę, oferują również wynajem takich wieloosobowych busów. Jest to idealne rozwiązanie w celu zrealizowania przewozu osób w indywidualną podróż na wakacje, uroczystość rodzinną czy imprezę firmową. Warto wówczas postawić na model posiadający bogate wyposażenie, z klimatyzacją i pojemnym bagażnikiem. Przed wynajmem należy sprawdzić, czy wybrany bus ma wykupione ubezpieczenie drogowe i przechodzi regularne serwisowanie.

Zalety podróżowania busem za granicę

Obecnie wielu przewoźników oferuje transport wprost do miejsca zakwaterowania – hotelu, apartamentu czy też wynajętego domu, co może okazać się dużym udogodnieniem. 

Jak wskazuje przewoźnik z firmy SANDREX świadczącej usługi w zakresie przewozów międzynarodowych i regionalnych: Coraz więcej Polaków decyduje się na podróżowanie busem za granicę i dostrzega atuty takiej podróży. Klienci podczas jazdy mogą się zrelaksować i spędzić ze sobą czas, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczają na atrakcje podczas wyjazdu lub zakwaterowanie. Podróżujący doceniają możliwość zorganizowania indywidualnego wyjazdu grupowego, służbowo lub w celach prywatnych, dostosowanego do potrzeb grupy.

Oferta przewoźników często obejmuje również odbiór każdego z podróżujących z wybranego miejsca w Polsce, przykładowo z miejsca zamieszkania lub pobytu. Przewoźnicy podczas podróży zapewniają pasażerom postoje na odpoczynek. Podróżujący nie są obciążeni koniecznością prowadzenia pojazdu, dzięki czemu podczas podróży mogą w się pełni zrelaksować, poznać się, spędzić wspólnie czas. Dodatkowo, koszty paliwa ulegają podziałowi między wszystkich pasażerów, co sprawia, że jest to jest najbardziej ekonomiczny środek transportu.