Jakie są zalety wakacji nad Morzem Bałtyckim?

Materiał partnera
2019-11-13

Morze Bałtyckie to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kierunków wakacji większości Polaków. W sezonie turystycznym plaże są zapełnione również przez obcokrajowców  i nie dzieje się to bez powodu! Można wymienić dziesiątki zalet wczasów spędzonych w rejonie nadmorskim. Co dokładnie sprawia, że wakacje nad polskim morzem są tak chętnie wybierane?

Wczasy dla każdego

Jedną z największych zalet wakacji nad polskim morzem jest oczywiście łatwy dojazd. Nawet z drugiego końca kraju zajmuje on zaledwie 8 godzin samochodem. Bez problemu można podróżować całymi rodzinami, a większość miejsc nad Bałtykiem jest przyjazna dzieciom. Na wybrzeżu można znaleźć wiele różnorodnych atrakcji turystycznych, które umilą czas osobom a każdym wieku: parki rozrywki, luksusowe uzdrowiska, czy też wypożyczalnie sprzętu sportowego. Wakacje nad Morzem Bałtyckim wcale nie muszą oznaczać wynajmowania pokoju u miejscowych ludzi lub nocowania w starym domku letniskowym. W dzisiejszych czasach można znaleźć tam luksusowe, a mimo tego tanie hotele. Przykładem może być Willa Złota, która znajduje się w Krawi, zaledwie sto metrów od piaszczystej plaże. W hotelu mieści się między innymi sala konferencyjna, restauracja oraz SPA, w którym można się zrelaksować.

 

Bałtyk to doskonały kierunek podróży nie tylko w okresie letnim. Wiele osób decyduje się na wyjazd np. jesienią, kiedy jest mniejsze natężenie turystów, a nawet zimą. Nie można zapomnieć o tym, że nad morzem są organizowane popularne festiwale.

Zdrowie na pierwszym miejscu!

Rejony nadmorskie są uznawane za miejsca, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Wśród najważniejszych czynników można wymienić przede wszystkim:

  •     Zdrowe powietrze – powietrze przesycone jest jodem, a w okresie burzowym także ozonem. Osoby, które regularnie wyjeżdżają nad morze, potwierdzają wyraźnie lepsze samopoczucie.  Szczególnie turyści z miast, w których panuje gęsty smog np. Krakowa lub Katowic.
  •     Wodę morską – kąpiele w chłodnej morskiej wodzie zwężają naczynia krwionośne, działają korzystnie na cały układ krążenia oraz układ nerwowy. Usprawniają przepływ krwi w nogach oraz poprawiają odporność organizmu.

Nie bez powodu wyjazd nad morze jest polecany osobom przewlekle chorym, szczególnie na problemy z tarczycą. Wcześniej wspomniany jod ma pozytywny wpływ na profilaktykę niedoczynności tarczycy. Wakacje nad morzem motywują również do pływania oraz ćwiczenia w wodzie. Warto pamiętać, że wczasy nad Bałtykiem nie muszą oznaczać wielogodzinnego leżenia na plaży. Pływanie to aktywność fizyczna polecana osobom w każdym wieku, również tym, które mają problemy ze stawami.

Opracowanie artykułu:

Willa Złota

Wojska Polskiego 19, 84-105 Karwia pomorskie
e-mail
www