Krynica Zdrój - piękna część Bieszczad. Dlaczego warto tutaj przyjechać?

2019-09-20
wieża widokowa

Bieszczady to jedna z najpiękniejszych części naszego kraju - góra, dzika przyroda i wspaniali ludzie. Każdego roku w te strony zjeżdżają tysiące turystów, którzy marzą o spokojnym wypoczynku w pięknej scenerii. Przedstawiamy zalety odwiedzenia Krynicy Zdrój - zalety tego miejsca przedstawiają pracownicy firmy Maxim Krynica Biuro Pośrednictwa Usług Aneta Ginter, organizatora wycieczek do Krynicy Zdrój.

Naturalna woda - siła Krynicy Zdrój


Ogromną zaletą tego miejsca są złoża wód mineralnych, które znajdują się w rejonie. Na samej ziemi krynieckiej znajduje się ponad 20 odwiertów - woda pochodząca z nich dostępna jest w licznych pijalniach rozmieszczonych na terenie całego miasta. O jej zdrowotnych właściwościach powstało wiele opracowań, w których znajdziemy dowody na to, że woda mineralna z krynickich ujęć pomaga w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, chorób trzustki i wątroby, a nawet dróg żółciowych. Pomaga również na procesy trawienne, a nawet jest zalecana do picia dla osób mających cukrzycę. Będąc w okolicy Krynicy należy koniecznie odwiedzić jedną z wielu pijalni, by spróbować wyjątkowej wody- zachęca Biuro Podróży Maxim!


Rozbudowana baza hotele


Krynica Zdrój od lat kojarzona jest z ogromną liczbą turystów. Nie może to dziwić, kiedy przyjrzymy się bazie hotelowej, która się tutaj znajduje. Miejsce dla siebie znajdą zarówno wymagający klienci, jak i Ci, którzy szukają taniego hotelu. Noclegi w Krynicy Zdrój są bardzo różnorodne, ale większość miejsc pobytu łączy jedno - atrakcyjne położenie. Czy może być coś piękniejszego niż widok gór z okna?


Łemkowska ziemia - poznaj historię regionu!


Rejon Krynicy jest nierozerwalnie związany z historią Łemków. Niewielkiej grupy etnicznej, która osiedliła się w tych rejonach na początku XIV wieku, a przybyła najprawdopodobniej z terenów obecnej Rumuni. Łemkowie zajmowali się przede wszystkim pasterstwem i uprawą roli - potrafili to robić nawet w trudno dostępnych rejonach górskich. Obecnie w okolicach Krynicy Zdrój można odwiedzić wiele pozostałości po obecności tego ludu - przede wszystkim są to cerkwie łemkowskie.

Opracowanie artykułu:

Maxim Krynica Biuro Pośrednictwa Usług Aneta Ginter

ul. Zdrojowa 35, 33-380 Krynica-Zdrój małopolskie
e-mail
www