Niechorze to miejscowość nad Morzem Bałtyckim, które wyróżnia się swoimi walorami natury. Plaże są tam bowiem stosunkowo wąskie, a zaraz za nimi znajdują się lesiste i wydmowe pagórki porośnięte turzycą, czy też piaskownicą. Nic dziwnego, że do tego rajskiego miejsca każdego roku zjeżdża wielu turystów. Istotne przy tym jest jedna to, że plaże nie są wcale zatłoczone i hałaśliwe, a w całym Niechorzu można poczuć magiczny klimat morskiego spokoju!

Dlaczego właśnie tam?

W Polsce znajduje się wiele kurortów morskich, takich jak Hel, Kołobrzeg, Łeba, Jastarnia, czy Władysławowo. Każda z tych miejscowości wyróżnia się czymś innym. Malutka miejscowość Niechorze, również ma wiele do zaoferowania. Magiczny morski spokój, o którym już wspomniano łączy się z atrakcjami turystycznymi, a także tanią infrastrukturą hotelową, będącą również świetną bazą do odwiedzania okolicznych, znanych na cały kraj miejsc: Kołobrzeg, Zalew Kamieński, Zatoka Cicha, a nawet Woliński Park Narodowy. Co jednak można zobaczyć w najbliższych okolicach miejscowości Niechorze? Przepiękną latarnię morską, Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Latarni Wybrzeża Bałtyckiego, Motylarnię, Oceanarium, Muzeum Figur Woskowych, klimatyczne kamieniczki rybackie z XVIII wieku, czy też rezerwat ptaków Jezioro Liwia Łuża. Warto również wybrać się na kolejkę wąskotorową, park linowy, oraz wybrać jedną z wielu świetnie przygotowanych ścieżek rowerowych!

Kto powinien wybrać się do miejscowości Niechorze?

Do miejscowości Niechorze przybywają przede wszystkim rodziny z dziećmi, grupki znajomych, pary, samotni wędrowcy i badacze (np. ornitolodzy), wędkarze i rybacy, seniorzy, a także wszystkie inne osoby, które choć na chwilę planują uciec od miejskiego zgiełku oraz po to, aby zażyć dużo jodu.  Warto przy tym wiedzieć, że jest to również atrakcyjne miejsce dla kolonii dziecięcych, czy obozów sportowych, które często kwaterują się w noclegowniach z dobrą gastronomią, a także wygodnymi domkami wczasowymi, często położonymi na leśnych polanach, zapewniając dodatkowy spokój i kontakt z naturą.

Gdzie poszukiwać dobrego noclegu?

W miejscowości Niechorze, najlepiej szukać domków wypoczynkowych. Tu wyróżnia się między innymi ośrodek wczasowy GRAŻYNA-Ustronie, który gwarantuje zarówno pobyt w modnym pensjonacie, jak i w atrakcyjnych domkach wypoczynkowych murowanych i drewnianych o wysokim standardzie. Pokoje są tam 2, 3 i 3-osobowe oraz w pełni wyposażone zapewniając komfort w zażywaniu morskiego relaksu. Jeśli chodzi zaś o gastronomię, O.W. GRAŻYNA, posiada dużą stołówkę, gdzie serwowane są świeże i przepyszne dania staropolskie, regionalne, oraz kontynentalne. W menu przeważają oczywiście smaczne pieczone, gotowane, czy smażone ryby, pozyskiwane od najlepszych w okolicy rybaków!