Wycieczka do Trójmiasta – dlaczego warto odwiedzić Gdańsk, Gdynię i Sopot?

Materiał partnera
2020-01-02

Ośrodek metropolitalny określany jako Trójmiasto to jeden z obszarów w Polsce najczęściej odwiedzanych przez turystów. Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta wyjątkowe, które mają wiele do zaoferowania – warto jednak zwiedzać je wraz z przewodnikiem. Dzięki temu będziemy pewni, że zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca w Trójmieście, nawet będąc w nim np. jedynie przez weekend.

Gdańsk – co trzeba zobaczyć?

Miastem odgrywającym niezwykle istotną rolę w historii Polski jest niewątpliwie Gdańsk. Jednym z kluczowych miejsc w tym mieście, które wręcz należy odwiedzić, jest Stocznia Gdańska. Charakterystyczna brama wraz z innymi, wyjątkowymi obiektami nie są jednak jedynymi elementami, na jakie dobrze jest zwrócić uwagę. Okazuje się bowiem, że na terenie Stoczni Gdańskiej znajdziemy też budynek Europejskiego Centrum Solidarności. Zwiedzając Trójmiasto wraz z przewodnikiem, z pewnością nie ominiemy tego istotnego miejsca znajdującego się w Gdańsku.

Poznamy też dokładnie historię samego centrum tego nadbałtyckiego miasta. Brama Wyżynna, Długi Targ czy Fontanna Neptuna to tylko niektóre z kluczowych elementów Gdańska. Warto przyjrzeć się im dokładnie, co możliwe jest z doświadczonym przewodnikiem po Trójmieście, takim jak np. Ewelina Marciniak. Wybierając się na gdańską starówkę, najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z historią najważniejszych obiektów znajdujących się w tym obszarze największej z trójmiejskich miejscowości. Co natomiast warto zobaczyć w Gdyni i Sopocie?

Nie tylko molo

Sopockie molo to jeden z najlepiej rozpoznawalnych elementów zarówno samego Sopotu, jak i całego Trójmiasta. W tym niewielkim mieście wraz z przewodnikiem powinniśmy zwiedzić najważniejszy deptak, który nazywany jest potocznie Monciakiem, a znajdujące się w jego okolicy kluczowe obiekty warto poznać dokładniej. Podobnie jest z Gdynią, czyli trzecim z miast wchodzących w skład ośrodka metropolitalnego Trójmiasto. Bulwar Nadmorski, Muzeum Miasta Gdyni i wiele innych atrakcji to kolejne z powodów, dla których warto odwiedzić tę część Polski.

Przewodnik po Trójmieście to gwarancja dokładnego poznania wielu kluczowych zabytków oraz miejsc, które są np. istotne ze względów historycznych, ale też turystycznych. Warto wybrać się do Trójmiasta ze względu na mnogość niepowtarzalnych obiektów, niesamowity charakter Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także brak konieczności udawania się poza granice kraju. Należy przy tym pamiętać, że są to miejscowości nadmorskie – dzięki temu latem możemy odpocząć na piaszczystych plażach i wykąpać się w Morzu Bałtyckim, co również jest ważnym atutem Trójmiasta.

Opracowanie artykułu:

Przewodnik po trójmieście-Ewelina Marciniak

ul. Sienkiewicza 7/4, 81-374 Gdynia pomorskie
e-mail