Wynajem autokarów turystycznych przez szkoły

Materiał partnera
2019-09-25
autokar

Szkoły są jednymi z najważniejszych grup klientów przewoźników, gwarantujących autokary. Przy organizowaniu wycieczek szkolnych, ważne jest zapewnienie dzieciom najwyższego poziomu bezpieczeństwa, dlatego selekcja firm transportowych przez dyrekcję i nauczycieli, jest bardzo wnikliwa. Kooperację podejmuje się tylko z firmami, które wyróżniają się nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale także bezpiecznymi oraz komfortowymi flotami.

Sprawdzanie bezpieczeństwa pojazdu

Bezpieczeństwo autokaru i jego stan techniczny to proste w weryfikacji czynności, które zawsze powinny być przeprowadzone przez nauczycieli, czy dyrekcję szkół. Przede wszystkim warto poprosić przewoźnika o informacje na temat przeglądów technicznych, a także technologii autokaru. Najlepsze z nich są bowiem wyposażone w systemy kontroli trakcji, czy jazdy antypoślizgowej. Istotne może być również sprawdzenie floty przewoźnika na rządowej stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. To tam po podaniu numeru rejestracyjnego, uzyskamy pełne dane dotyczące stanu technicznego, ubezpieczenia OC, czy masy autokaru. Łatwo zatem zweryfikować to, czy pojazd nie jest wyrejestrowany i czy nadaje się do ruchu. Warto jednak wiedzieć, że najlepsze firmy transportowe, pełną gwarancję bezpieczeństwa zapewniają poprzez stałą kooperację z policją, czy z Inspektoratem Transportu Drogowego.

Doświadczeni kierowcy

Istotne przy podejmowaniu współpracy z przewoźnikiem dotyczącej wycieczek szkolnych, powinno być również określenie doświadczenia kierowców. Wielu z dzisiejszych specjalistów prowadzących nowoczesne autokary, przechodzi bowiem dodatkowe kursy jazdy w ciężkich warunkach. Znajomość wielu tras, również tych bardziej bezpiecznych, oraz topografii miast, są również wyznacznikiem dobrej współpracy. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na ilość kierowców podczas wycieczki. Przy podróżach dalekich, zawsze obsługę transportową powinno się gwarantować przy udziale dwóch specjalistów. Powinni wymieniać się oni pracą za kierownicą, przynajmniej co kilka godzin – maksymalnie 8h.

Komfortowe pojazdy

Przy wyborze przewoźnika szkolnego, ważne jest nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort podróżowania, co w przypadku dzieci, jest szczególnie ważne. Pojazdy powinny wyróżniać się posiadaniem sprawnego systemu klimatyzacji i wentylacji, toaletą, regulowanymi i miękkimi fotelami, a także urządzeniami audio-video. Najlepsze firmy przewozowe, gwarantują również inne udogodnienia takie, jak np. lodówki! Warto zatem wybierać przedsiębiorstwa, które spełniają najwyższe rynkowe standardy. Te bez problemu są wypełniane przez firmę BART AUTOKARY, która współpracuje również z agencjami pośrednictwa pracy, parafiami, biurami podróży, czy też z klientami publicznymi i indywidualnymi (wynajem autokarów na wesela i pogrzeby).

Opracowanie artykułu:

Bart Autokary

pl. Wolności 12A, 11-410 Barciany warmińsko-mazurskie
e-mail
www