Do czego wykorzystuje się tuby foliowe w handlu?

Materiał partnera
2019-12-11

Opakowania z tworzyw sztucznych znajdują szerokie zastosowanie szczególnie w handlu detalicznym. Często spotykanym rodzajem są tuby foliowe. Służą do zabezpieczenia i eksponowania na przykład produktów spożywczych, elektronicznych lub zabawek. Charakteryzują się lekkością, a przy tym dużą wytrzymałością. Pozwalają także na obejrzenie towaru przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Produkcja tub foliowych

Obecnie duży nacisk kładziony jest na ekologię i materiały, które nie będą zagrażać środowisku. Nie wszystkie tworzywa sztuczne jednak są szkodliwe dla otoczenia. Nowoczesne metody produkcji pozwalają na stworzenie w pełni bezpiecznych opakowań, między innymi właśnie tub foliowych. Grubość materiału ograniczana jest do minimum, a ponadto wykorzystuje się surowce, które w stu procentach można poddać recyklingowi. Tego rodzaju produkty są wytwarzane przy użyciu bezbarwnej folii PET, PVC, a także PP. Taką technikę stosuje między innymi firma produkcyjna Conus w Krakowie, która zajmuje się fabrykacją różnych opakowań z tworzyw sztucznych.

Zalety tub foliowych

Przede wszystkim umożliwiają one pełną ekspozycję towaru bez ryzyka jego zabrudzenia lub uszkodzenia. Konsument ma możliwość dokładnego obejrzenia produktu przed zakupem bez konieczności jego bezpośredniego dotykania. Ponadto charakteryzuje je wyjątkowa szczelność oraz trwałość, co ma szczególne znaczenie w przypadku artykułów spożywczych. Dodatkowy atut foli stanowi jej lekkość, która idzie w parze z wytrzymałością. Stąd też tuby foliowe są tak chętnie wykorzystywane w wielu dziedzinach handlu. Do produkcji takich opakowań można także zastosować materiały barwione w różnych kolorach, odpowiadające charakterystyce konkretnej marki. Tak więc nie jest problemem personalizacja opakowania, także pod kątem nadruku konkretnych informacji. Tuby cechują się idealną sztywnością, więc sprawdzają się podczas transportu zapakowanego w nie artykułu. Mimo to nie posiadają ostrych krawędzi, mogących narazić użytkownika na skaleczenie. Z pewnością największą zaletą jest niski koszt produkcji i zakupu hurtowej ilości w stosunku do wysokiej jakości wyrobu.

Zastosowanie tub foliowych

Szczególnie w okresie świątecznym można zaobserwować większą ilość artykułów zapakowanych w foliowe tuby. Nic dziwnego, ponieważ ich estetyczne wykończenie świetnie sprawdza się do przygotowania gotowych zestawów upominkowych. Nabędziemy w ten sposób zarówno kosmetyki, alkohol, jak i zabawki (najczęściej lalki). Stanowią także trwałą ochronę dla urządzeń GSM oraz różnego rodzaju elektroniki. Niemniej jednak zdecydowanie najczęściej pakowane są do nich ozdoby choinkowe – bombki, dekoracje na czubek świątecznego drzewka lub łańcuchy.

Opracowanie artykułu:

Conus

ul. Kosocicka 5A, 30-694 Kraków Bieżanów-Prokocim, małopolskie
e-mail
www
telefon