Warzywa i owoce to jedne z najważniejszych elementów diety każdego człowieka. Eksperci zalecają spożywanie pięciu porcji dziennie tych składników, wkomponowanych w poszczególne posiłki. Odgrywają one bardzo ważną rolę, gdyż zawierają cenne dla zdrowia i funkcjonowania wielu czynności życiowych witaminy i minerały. Miejscem, gdzie można dostać wiele sezonowych produktów od lokalnych dostawców są hurtownie owocowo-warzywne. Dlaczego warto zaopatrywać się u nich?

Sezonowe warzywa i owoce

Wielu z nas z utęsknieniem czeka na okres wiosenny, który obfituje w świeże i pachnące nowalijki, czyli młode, ukazujące się po raz pierwszy warzywa, symbol kolorowych kanapek. Po okresie zimowym kuszą przede wszystkim smakiem. Hurtownie takie jak Strzałek, mają w swojej ofercie warzywa i owoce pochodzące ze sprawdzonych upraw od lokalnych dostawców, np. kaliskie ogórki gruntowe, pomidory malinowe czy sałatę, szczecińską marchew i por oraz jabłko grójeckie, stanowiące podstawę do tworzenia pysznych potraw. Takie rozwiązania to głównie ukłon w stronę klientów i chęć sprostania ich oczekiwaniom pod względem jakości i szerokiej dostępności produktów. To także wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, którzy zajmują się uprawą roślin i tworzenie dla nich rynku zbytu. Obopólna korzyść to generowanie zysków i utrzymywanie wzajemnych relacji, które zapewniają stałe zaopatrzenie w wysokiej jakości warzywa i owoce, co w konsekwencji wiąże się z zadowoleniem klientów. Hurtownie dostosowują się do panującej sytuacji nie tylko na giełdzie owocowo-warzywnej, ale także do wzrostu świadomości społeczeństwa co do spożywanych posiłków, dbając o to, by były one zdrowe i ekologiczne.  Dystrybucja sezonowych produktów w różne miejsca to kolejna zaleta korzystania z oferty hurtowni.

Świeże produkty bez względu na porę

Jak powszechnie wiadomo, najlepsze, najzdrowsze, przepełnione smakiem warzywa i owoce to symbol wiosny i lata. W tym czasie produkty te są dużo tańsze, gdyż po prostu jest ich zdecydowanie więcej. Jednakże konsumenci również poza sezonem chcą mieć możliwość zakupu pomidora, marchewki, pietruszki czy cebuli. Większość z nas bez tych produktów nie wyobraża sobie codziennego gotowania. Hurtownia Strzałek zapewnia dostęp do warzyw i owoców bez względu na porę. Już jesienią rozpoczynają współpracę z zagranicznymi dostawcami, by chrupiąca rzodkiewka, aromatyczne koperek i natka pietruszki, czyli niedostępne w owym czasie w Polsce artykuły gościły na stołach klientów. Dzięki takim miejscom cały rok możemy raczyć się bananem, pomarańczą, grejpfrutem, mandarynką czy kiwi. Herbata z cytryną to sposób na przeziębienie, z którym musimy zmagać się w okresie jesienno-zimowym, czy ogrzanie w chłodne dni.