Jedzenie to dla maluchów trudny temat. Niemal każde dziecko ma w swoim życiu etap, w którym staje się „niejadkiem”. Niestety, zwykle niechęć ta pojawia się do zdrowej żywności, a fast foody są przez przedszkolaki zjadane w mgnieniu oka. Przedszkolny obiadek powinien być nie tylko smaczny i zdrowy, ale również musi ładnie wyglądać! Gdzie najlepiej zamówić catering, aby obiady były chętnie zjadane przez dzieci?

Smacznie i zdrowo

Te dwie cechy powinny charakteryzować każdy przedszkolny posiłek. Dzieci szybko rosną i rozwijają się, dlatego potrzebują ogromnej ilości witamin, minerałów oraz składników odżywczych. Odpowiednio zbilansowana dieta to najlepszy sposób na uniknięcie niedoborów. Pamiętaj, że nie wszystko da się naprawić suplementacją, a nawet nieznaczny niedobór może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych np. krzywicy kości lub anemii. Przedszkolny posiłek powinien składać się z odpowiedniej ilości białka, tłuszczu oraz węglowodanów. W diecie dziecka bardzo ważny jest również dodatek owoców i warzyw.

Pamiętaj, że dzieci „jedzą” oczami!

Wielu dorosłych zapomina, jak ważny dla dziecka jest wygląd obiadu. Nawet największy niejadek nie oprze się posiłkowi, który zostanie pięknie podany np. poprzez ozdobienie kolorowymi warzywami i owocami. Dzieci często nie lubią mieszać składników obiadu, dlatego ważny jest nie tylko sam posiłek, ale również sposób podania. W wielu przedszkolach można znaleźć miseczki lub tacki ze specjalnymi podziałkami, dzięki czemu wszystko będzie ułożone osobno, a dziecko samo zdecyduje, w jakiej formie chce zjeść. Przedszkole to miejsce, w którym maluch stopniowo uczy się samodzielności. Ładnie wyglądający i smaczny posiłek z pewnością zachęci przedszkolaka do samodzielnego radzenia sobie ze sztućcami.

Skąd zamawiać catering?

Jeśli Twoje przedszkole nie ma własnej kuchni, rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi cateringu dla przedszkoli np. firmy Szczęśliwy Brzuszek. Nie warto zamawiać obiadów z restauracji i firm cateringowych, które nie specjalizują się w gotowaniu dla dzieci. Kuchnia dla dorosłych to zupełnie inna bajka niż idealny posiłek dla przedszkolaka. Podstawową różnicą są nie tylko porcje, ale również zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Dorośli nie rosną i zwykle nie prowadzą tak aktywnego życia, jak dzieci w przedszkolu, które nie potrafią usiedzieć w miejscu przez dłuższą chwilę. Jako właściciel przedszkola lub żłobka bierzesz odpowiedzialność za dietę malucha w ciągu dnia. Zapewnij swoim podopiecznym pyszny i zdrowy posiłek, który szybko zniknie z talerza!