Gwarancją prężnego rozwoju danego przedsiębiorstwa jest – między innymi- skuteczna reklama. Każda firma stara się więc pozyskać jak największą liczbę klientów uskuteczniając rozmaite kampanie marketingowe. W końcu odpowiednio zachęcony i dobrze poinformowany zainteresowany, skieruje się wprost do naszych drzwi. Z tego też względu warto postawić na dobrą reklamę zewnętrzną. Dużą popularnością w tej kategorii cieszą się litery przestrzenne. Jakie są ich zalety?

Litery przestrzenne – charakterystyka

Litery przestrzenne określane są również mianem liter blokowych lub 3D. W odróżnieniu od klasycznych szyldów i tablic reklamowych, cechuje je trójwymiarowa konstrukcja. To właśnie ona skutecznie przyciąga wzrok potencjalnych klientów, wyróżniając się na tle otoczenia. Jak informuje specjalista z firmy B&R, która zajmuje się tworzeniem treści i produktów marketingowych – dzięki literom przestrzennym możliwe jest zaprezentowanie każdej treści  w sposób unikalny i dopasowany do charakteru danego przedsiębiorstwa- jego branży, specjalizacji i estetyki. Litery 3D pełnią nie tylko rolę informacyjną, ale też dekoracyjną. Zależnie od wykorzystanych do ich produkcji materiałów, litery blokowe mogą prezentować się niezwykle atrakcyjnie i stanowić doskonałą ozdobę elewacji budynku bądź jego wnętrza. Warto wiedzieć, że dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, specjaliści mogą stworzyć na zamówienie inwestora również trójwymiarowe znaki i symbole, których używa się np. do opracowania logo firmy. Wśród najczęściej wykorzystywanych w tym celu materiałów należy wymienić PCV, pleksi, płyty warstwowe i stal kwasoodporną. Wybór tworzywa zależny jest od preferencji zleceniodawcy oraz od jego możliwości finansowych. Pod uwagę bierze się również docelową lokalizację reklamy. Wielkość liter i ich charakter można kształtować wedle uznania inwestora. Aby zintensyfikować czytelność reklamy można zdecydować się na podświetlenie LED, o dodatkowo uatrakcyjni prezentowaną treść.

Zalety liter przestrzennych

Litery przestrzenne to doskonały sposób, by zasygnalizować klientom lokalizację naszej firmy. Widoczne są z daleka, więc często nie potrzeba już żadnej innej reklamy, czy wskazówek ułatwiających dotarcie do celu. Odczytywanie treści prezentowanej przez litery 3D jest łatwiejsze niż rozczytywanie reklam tworzonych na powierzchniach płaskich. Jak już wspomniano- taka forma reklamy typu outdoor jest również bardzo dekoracyjna. Jeśli jeszcze zdecydujemy się na dodatkowe oświetlenie, możemy liczyć na naprawdę zadowalający efekt wizualny, szczególnie wieczorem, kiedy to nasza reklama stanie się częścią nocnego oświetlenia miasta.

Decydując się na montaż liter blokowych należy skorzystać z usług rekomendowanych  i doświadczonych specjalistów, którzy podejmą się nawet najbardziej nietypowego zlecenia i zrealizują je z dbałością o każdy szczegół.