Na czym dokładnie polega ochrona osób i mienia przez firmę ochroniarską?

Materiał partnera
2019-06-07

Zarówno ochrona mienia, jak i osób jest oferowana przez prywatne firmy ochroniarskie na terenie całej Polski. Z tego typu usług korzystają przede wszystkim duże przedsiębiorstwa np. firmy ulokowane w biurowcach lub sklepy i centra handlowe. Zakres ich usług jest szeroki i opiera się na wszelkich niezbędnych zasadach bezpieczeństwa. Na czym dokładnie polega?

Jak wygląda ochrona osób?

Usługa ta skupia się przede wszystkim na ochronie życia i zdrowia ludzi znajdujących się na terenie danego obiektu. Dotyczy to zarówno codziennych czynności na przykład w centrach handlowych lub budynkach biurowych, jak i imprez masowych. Zapewnienie nietykalności cielesnej jest zadaniem niezwykle ważnym, zwłaszcza w przypadku miejsc szczególnie zatłoczonych, w których może dość nie tylko do bójek. Ochrona interweniuje również w przypadku wybuchów paniki. Usługi w zakresie ochrony zarówno osób, jak i mienia świadczy między innymi firma Grupa COBRA, której siedziba znajduje się w miejscowości Busko-Zdrój. Należy pamiętać, że ochrona osób nie jest tym samym, co ochrona osobista. Zlecając ochronę osobistą, pracownicy agencji skupiają się na ochronie jednej lub kilku określonych osób.  Natomiast w przypadku ochrony osób i obstawiania imprez masowych protekcja obejmuje wszystkich uczestników wydarzenia, a służby ochroniarskie dbają o ogólne zachowanie porządku.

Ochrona mienia – co obejmuje?

Zakres ochrony mienia może różnić się w zależności od indywidualnych usług, jednak najczęściej dotyczy zabezpieczania wszelkich nieruchomości (domy, biura, obiekty przemysłowe itd.) oraz znajdujących się na nich sprzętów, towarów, urządzeń oraz maszyn. Ochrona mienia występuje pod dwiema głównymi postaciami:

  1.         Ochrona bezpośrednia – polega na całodobowym strzeżeniu danego obszaru. Może mieć również charakter doraźny, np. zabezpieczanie sprzętów w przypadku imprez masowych i wydarzeń kulturowych.
  2.         Ochrona pośrednia – ma charakter interwencyjny. Ochrona polega na strzeżeniu obiektu przy pomocy systemu alarmowego i monitorującego, a odpowiednio przeszkoleni ochroniarze interweniują tylko w sytuacji zagrożenia, kiedy ktoś dostanie się na teren prywatnej posesji. Jej skuteczność gwarantuje przede wszystkim wysokiej jakości sprzęt, który zostanie rozmieszczony w strategicznych punktach.

Forma ochrony jest zawsze dopasowywana do rodzaju obiektu, którego dotyczy. Ochrona bezpośrednia będzie dobrym rozwiązaniem w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Natomiast pośrednia jest zarezerwowana dla prywatnych posesji oraz obiektów przemysłowych np. hali lub magazynu.

Opracowanie artykułu:

COBRA Agencja Ochrony

ul. Bohaterów Warszawy 114 lok. 16, 28-100 Busko-Zdrój świętokrzyskie
e-mail
www
telefon