Wybierając regał magazynowy, który obowiązkowo musi znaleźć się w każdej mniejszej lub większej hali, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników tak, by móc go dopasować do składowania akcesoriów związanych z branżą, którą się zajmujemy. Zapoznajmy się z pełną charakterystyką regałów magazynowych i dowiedzmy się, na co zwrócić uwagę, by wybrać ten właściwy.

Czym konkretnie są regały magazynowe?

Regał magazynowy to rodzaj wielopoziomowej konstrukcji, która najczęściej zbudowana jest z bardzo wytrzymałych metalowych elementów. Służą one oczywiście do przechowywania różnego rodzaju towarów w powierzchniach magazynowych.

Dobieraj regały z głową

Każdy rodzaj regału dostosowany jest do składowania odmiennych rzeczy w związku z tym, aby wybrać ten odpowiedni dla naszych potrzeb, musimy przede wszystkim spojrzeć na nie pod kątem branży, w ramach której działamy. Przy wyborze regału musimy kierować się kilkoma ważnymi punktami, czyli:

  • Rozmiary regału - Pierwszy bardzo ważny czynnik dotyczy oczywiście tego, jaki rozmiar powinien mieć regał odpowiedni dla naszego magazynu. Oczywistą sprawą jest, że każda powierzchnia magazynowa posiada inne gabaryty, a miejsce to powinno być w stu procentach funkcjonalne i w znacznym stopniu ułatwiające pracę.

  • Rodzaj regału - W zależności od naszych potrzeb mamy również możliwość wyboru rodzaju regału. Wśród najpopularniejszych rodzajów, które dzielimy na kategorie regałów statycznych oraz przesuwnych, a znajdziemy wśród nich między innymi regały paletowe, przepływowe, półkowe oraz wspornikowe. W przypadku regałów półkowych równie ważna jest ilość oraz rozmiary półek, które się na nich znajdą.

  • Maksymalne obciążenie - Gabaryty przechowywanych przedmiotów to również ważna sprawa, od której zależy wybór regału magazynowego. W końcu nie chcemy spotkać się z sytuacją, w której zakupiony przez nas regał nie wytrzyma obciążenia składowanego towaru.

  • Materiał wykonania - Regały magazynowe tworzone są z kilku materiałów takich, jak stal, aluminium czy tworzywo sztuczne w formie polipropylenu. Każdy z tych typów ma również nieco inne właściwości, jeśli chodzi o ich wytrzymałość.

  • Sposób montażu - Możliwości montażowe są również bardzo ważną kwestią dotyczącą wyboru regału magazynowego. Występują one w wersji modułowej oraz pojedynczych elementów, które musimy skręcać samodzielnie.

Gdzie kupić regały magazynowe?

Wysokiej jakości używane oraz całkowicie nowe regały magazynowe w różnej formie kupić możemy w firmie Imtc International Sp. z o.o.