Opakowania jednorazowe z plastiku spotkać możemy w rozmaitych branżach, ale te z papieru wykorzystywane są głównie w lokalach gastronomicznych oraz przy sprzedaży żywności. To rozwiązanie nie tylko wygodne i higieniczne, ale również w dużym stopniu bezpieczne dla środowiska. Stwarzają przy tym ogromne możliwości promocyjne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego opakowania papierowe powinny znaleźć się nie tylko w food trucku, ale również w restauracji czy kawiarni.

Co umieścimy w opakowaniu papierowym?

Opakowania papierowe to tak naprawdę termin-parasol, pod którym mieszczą się rozmaite produkty. Znajdują się tu pojemniki papierowe – do owoców lub grzybów, do frytek, hamburgerów i innych dań ciepłych – oraz kartony do pizzy czy ciast, a także woreczki papierowe, z których często korzystają na przykład piekarnie. Do opakowań papierowych zaliczamy również kubki papierowe. Te stały się wręcz atrybutem nowoczesnego stylu życia w dużych miastach, gdzie poranna kawa w drodze do pracy to konieczność dla wielu. Torebki papierowe natomiast skutecznie zastępują plastikowe reklamówki nie tylko w branży gastronomicznej i spożywczej, ale sprawdzają się również w wielu innych sektorach.

W food truckach stosowanie opakowań jednorazowych to konieczność, ich działalność opiera się bowiem na serwowaniu jedzenia, które możemy jeść w drodze lub zabrać do domu. Nie wyobrażamy sobie również pizzerii bez opakowań tekturowych. W innych lokalach gastronomicznych użycie papierowych pojemników pozwala poszerzyć ofertę o serwowanie dań na wynos czy też zabranie niedokończonego posiłku do domu. Podnosi to atrakcyjność restauracji w oczach klientów i pozwala obsługiwać ich również wtedy, gdy z jakiegoś powodu nie mogą być przyjmowani na miejscu. Tekturowe pojemniki doskonale sprawdzają się też w przypadku sprzedaży sezonowej, głównie owoców czy grzybów oraz innych produktów spożywczych oferowanych na wagę, na przykład na targowisku.

Zalety pojemników papierowych

Opakowanie jednorazowe będzie realizowało swoje zadanie, jeśli spełni kilka warunków. Najważniejsze to szczelność i bezpieczeństwo. Opakowania papierowe skutecznie zabezpieczają zawartość przed uszkodzeniem, ale również chronią otoczenie przed zabrudzeniem sosem czy innymi składnikami jedzenia. Ponadto papier i tektura używane przez producentów opakowań takich jak firma Complex Pack Service są całkowicie bezpieczne dla żywności i mogą pozostawać z nią w dłuższym kontakcie. Warunku tego nie spełniają na przykład niektóre tworzywa sztuczne. Opakowania papierowe nie stanowią również zagrożenia dla środowiska, mogą bowiem zostać skutecznie poddane recyklingowi, dlatego warto odpowiednio je segregować.

Nie bez znaczenia są także kwestie związane z estetyką. Duży udział w przyjemności, jaką czerpiemy z jedzenia, ma to, jak wyglądają serwowane dania. Papierowe pojemniki są trwałe i prezentują się stylowo. Charakterystyczny brązowy kolor tych opakowań idealnie wpisuje się w aktualne tendencje związane z ekologicznym stylem życia. Bycie eko jest modne i zastosowanie takich rozwiązań na pewno przyciągnie uwagę świadomych klientów. Ponadto, co ma też ogromne znaczenie dla właścicieli lokali gastronomicznych, opakowania papierowe i tekturowe nie są kosztowne. Bez trudu też umieścimy na tych materiałach indywidualny nadruk, na przykład logo pizzerii czy restauracji.