Odpowiednie zabezpieczenie towarów przesyłanych do odbiorcy przy pomocy poczty lub kuriera ma ogromne znaczenie dla satysfakcji klienta z dokonanych zakupów. W sklepach internetowych zamawiamy produkty rożnej maści – od drogich smartfonów po opony zimowe do samochodu. Za każdym razem oczekujemy, że przesyłka dotrze do nas w nienaruszonym stanie. Dzięki zastosowaniu podkładek amortyzujących przez osoby pakujące towar, możemy być pewni, że tak właśnie będzie. Jakie są zalety tego rozwiązania?

PadPak- co to takiego?

PadPak to lider wśród materiałów opakowaniowych służących do ochrony ręcznie pakowanych towarów. Podkładka amortyzująca wytwarzana jest z przekonwertowanego papieru. Odpowiada za to urządzenie o unikalnej konstrukcji, zwane konwerterem. Może on pracować w różnych trybach, co ułatwia pakowanie przesyłek niezależnie od ich wielkości. Jak informuje ekspert z firmy Techmat, która specjalizuje się w dystrybucji i wdrażaniu systemów pakowania – kompaktowość konwertera umożliwia użytkowanie urządzenia nawet na niewielkiej powierzchni, co przyspiesza prace personelu.

Dlaczego warto stosować podkładki do pakowania?

Podkładki papierowe mogą być doskonałą alternatywą dla innych rozwiązań produkowanych z tworzyw sztucznych. Przekonwertowany papier skutecznie amortyzuje towar podczas transportu i wysyłki. Papierowe podkładki mogą także stanowić wypełnienie wolnej przestrzeni w pudełku wysyłkowym. Dzięki swojej strukturze, PadPak unieruchamia towar oraz zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Warto zauważyć, że taki system pakowania jest dużo bardziej ekologiczny niż używanie do ochrony towaru poduszek powietrznych lub folii bąbelkowej. Z przekonwertowanego papieru można korzystać wielokrotnie. Możliwe jest także poddanie podkładki amortyzującej recyklingowi. Wszystko to nie pozostaje bez konsekwencji dla środowiska. Inwestycja w PadPak to również wyraz dbałości o finanse firmy. System ten jest bowiem bardzo ekonomiczny. Jedna rolka papieru wystarczy, by zabezpieczyć nawet setki przesyłek o różnych rozmiarach.

Rodzaje konwerterów

Istnieją aż cztery rodzaje systemów pakujących PadPak, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą dobrać wydajność urządzenia pod kątem potrzeb swojej firmy. Przy umiarkowanym zapotrzebowaniu na wypełniacz sprawdzi się PadPak Junior. Urządzenie obsługiwane jest ręcznie i wyróżnia się niewielkim poborem mocy. PadPak Senior posiada cztery tryby pracy, w tym w pełni automatyczny. Urządzenie to doskonale nada się do firm, gdzie zapotrzebowanie na materiał opakowaniowy jest duże lub bardzo duże. PadPak LC oraz CC to zaawansowane urządzenia cechujące się wysoką wydajnością pracy. Mogą być one częścią całej linii bądź też stanowić samodzielne stanowisko pracy.