Nie od dzisiaj wiadomo, że magazyn często stanowi centralny punkt firmy. To w nim przetrzymywane są konkretne produkty oraz materiały i to tam klienci zgłaszają się po odbiór zakupionych dóbr. Dlatego właśnie tak wiele uwagi powinno poświęcić się temu, aby była to przestrzeń zorganizowana w sposób tak dobry, jak to tylko możliwe. Nie można zapominać także o względach bezpieczeństwa, które zawsze muszą stanowić priorytet. Jak zatem stworzyć magazyn idealny?

Regały magazynowe – dlaczego ze stali?

Należyty porządek wymaga przede wszystkim odpowiedniej segregacji. W tym celu każdy właściciel firmy powinien wziąć pod uwagę wyposażenie swojego magazynu w regały stalowe. Dlaczego akurat takie? Otóż dlatego, że przestrzeń magazynowa jest często dość specyficzna i zastosowanie innych materiałów mogłoby nie spełnić swojej funkcji. Stal odporna jest przede wszystkim na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie można zapominać także o tym, iż magazyny nie zawsze są ogrzewane.

Zmienność temperaturowa mogłaby zagrażać stabilności regałów, wykonanych np. z tworzyw sztucznych. Poważne zagrożenie niesie ze sobą również wilgoć. Do produkcji regałów stalowych używa się specjalistycznie zaprojektowanych stopów oraz powłok ochronnych, dzięki którym regały stają się kompletnie niepodatne na działanie warunków atmosferycznych. To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich tych, którym zależy na komforcie i bezpieczeństwie. Co jeszcze warto wiedzieć o regałach stalowych?

Regały stalowe – niezbędne informacje

Współcześnie produkowane regały stalowe można zasadniczo podzielić na dwie kategorie. O czym konkretnie mowa? Wyróżnia się:

  • ·         Regały stalowe półkowe
  • ·         Regały stalowe paletowe

Rodzaj uzależniony jest oczywiście od rodzaju magazynowanych materiałów. Indywidualne podejście do zaprojektowania każdego z rozwiązań powoduje, że produkty mogą być przechowywane w sposób profesjonalny. Jeśli mowa o regałach stalowych to zdecydowanie nie można pominąć również kwestii szybkości i łatwości montażu. Cały proces przebiega tak intuicyjnie, że regały stalowe mogą stanowić uniwersalne rozwiązanie na de facto każdym magazynie. Jako że ich projekt opiera się na rozwiązaniach modułowych, klienci mogą w dowolnym momencie rozbudowywać cały system. Najwyższą jakość regałów stalowych zagwarantować mogą jedynie najbardziej renomowani producenci, do których zdecydowanie zalicza się firma Ab Rack. Profesjonaliści zapewniają przede wszystkim obsługę kompleksową, w której skład wchodzi nie tylko sprzedaż, lecz również rzetelna wycena oraz, w razie zaistnienia takiej konieczności, montaż regałów.