Usługi ochroniarskie - czym się kierować wybierając agencję ochrony osób i mienia?

Materiał partnera
2019-05-09

Wybór odpowiedniej agencji ochrony wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Decydując się na współpracą z którąś z nich, musisz zwrócić uwagę na szereg czynników, które świadczą o profesjonalnym podejściu do wypełnianych obowiązków. Nie wybieraj firmy na szybko, przecież tu chodzi o bezpieczeństwo twoje, twoich pracowników czy najbliższych.

Doświadczenie i renoma

Jeżeli zależy ci na solidnej trwałej współpracy, postaw na usługi agencji ochrony, która działa na rynku już jakiś czas i cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Ochroniarze zatrudnieni w takiej firmie, niezależnie czy mają wykonywać prace dla klienta indywidualnego, czy korporacji, będą działać sprawnie, jednocześnie nie przeszkadzając klientom w ich codziennych sprawach. Dobre biuro ochrony, takie jak Kanona s.c. Agencja ochrony z Siemianowic Śląskich, będzie posiadało referencje dotyczące zarówno pracy firmy, jej wizerunku jak i relacji z klientami, a jego pracownikami będą osoby z licencjami ochroniarskimi.

Sposób działania

Przede wszystkim, gdy już zdecydujesz się podjąć współpracę z konkretną firmą ochroniarską, dobrze by było poznać osoby monitorujące twój obszar. Ochroniarze powinni cię odwiedzić, zapoznać się z terenem, obejrzeć dom, biurowiec lub inny ochraniany obiekt, sprawdzić okna, drzwi oraz najszybsze dojścia do budynku. Profesjonalna załoga będzie zmobilizowana i zawsze gotowa do reagowania. Będzie raportowała swoje działania i wszelkie interwencje. Koniecznie sprawdź ile patroli posiada agencja oraz z ilu osób składa się każdy patrol. Dodatkowo, co bardzo ważne, jak duży obszar ma do monitorowania  grupa interwencyjna, która ochrania twój obiekt. Jest to niezwykle istotne, gdyż ma wpływ na czas reakcji i dojazdu na miejsce zdarzenia.

Ubezpieczenie i umowa

Agencje ochrony powinny mieć wykupione ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, obejmujące m.in. kradzież majątku, jaka może mieć miejsce podczas włamania, a ochrona nie zareaguje w porę lub wcale. Część biur ochroniarskich proponuje w ramach swoich usług wykupienie polisy ubezpieczeniowej majątku. Nie jest to wymagane, ale jak ktoś chce, to może wziąć taką opcję pod uwagę. Kolejnym ważnym elementem jest umowa. Powinny być w niej określone: cena usługi, rodzaj chronionego obiektu, czas na jaki umowa jest zawarta, okres wypowiedzenia, kary umowne czy określenie sposobu płatności.

Zakres usług

Firmy ochroniarskie zajmują się ochroną obiektów, takich jak domy jednorodzinne, garaże, małe i duże firmy, instytucje publiczne, place budów, magazyny, ale też ochroną masowych imprez. Firma Kanona w zakresie swoich usług oferuje ochronę osób i mienia, konwojowanie pieniędzy, monitoring na posesjach prywatnych oraz w firmach, zapewniający bezpieczeństwo przebywającym w nich osobom. Usługi ochroniarskie obejmują również montaż systemów alarmowych, służących do ochrony budynków.

Opracowanie artykułu:

Firma Usługowa KANONA S.C. Jerzy Peroń Włodzimierz Lachor

ul. Wróblewskiego 67 /26, 41-106 Siemianowice Śląskie śląskie
e-mail
www
telefon