Głównym powodem, dla którego większość osób decyduje się na podpisanie umowy z agencją ochrony, jest bezpieczeństwo. Pracowników firmy, która świadczy nam usługi w tym zakresie, dzielimy na tych, którzy zajmują się sprawami technicznymi, a więc na przykład odpowiadają za obsługę naszego systemu alarmowego oraz tych, którzy fizycznie dbają o nasze bezpieczeństwo, a więc np. spacerują sobie po naszej posesji czy przyjeżdżają na nasze wezwanie.  

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Ludzie boją się złodziei. Zabezpieczenia obiektów, zwłaszcza takich, w których znajduje się wiele kosztowności, to często nie tylko możliwość do rozważenia, ale wręcz konieczność. Szczególną uwagę powinny zwrócić na tę sprawę osoby, które często podróżują, nie pozostawiając nikogo w domu. To idealna okazja dla złodziei, którzy są zwykle bardzo dobrze poinformowani o tym, że gospodarza przez dłuższy czas nie będzie na miejscu. Takie budynki, mimo naszych usilnych starań, są dość łatwe do wytypowania.

Agencja ochrony może dać nam pewność, że w czasie naszej nieobecności ktoś będzie kontrolował okolicę. Możemy też zdecydować się na zainstalowanie systemu alarmowego, który będzie działał nie tylko podczas naszych dłuższych wyjazdów, ale również wtedy, kiedy jesteśmy w pracy czy na zakupach albo śpimy, czyli po prostu przez cały czas.

Jak znaleźć dobrą agencję ochrony?

Pamiętajmy, aby mądrze wybrać firmę, która będzie ochraniać nasz dom oraz nas samych. Każdy agent powinien mieć ważną licencję, zaliczone specjalistyczne szkolenie oraz posiadać czystą kartotekę. Trzeba się upewnić, że tak właśnie jest w przypadku agencji, z którą planujemy zawrzeć umowę.

Przedstawiciel firmy Sekret ze Świnoujścia zwraca też naszą uwagę na kilka dodatkowych kwestii, a mianowicie na znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, która jest bezcenna, a także orientowanie się w przepisach prawa, zezwolenie na posiadanie broni oraz odpowiednie warunki fizyczne.

Warto też ustalić czas dojazdu patrolu do naszej posesji w razie wezwania. Powinien być możliwie jak najkrótszy. Ważna jest również kwestia tego, czy dana agencja ma odpowiednio dużo ludzi w stosunku do liczby obiektów, które zdecydowała się chronić. Co będzie, kiedy dostanie pięć wezwań w tym samym czasie? Czy podoła?

Dobrze jest rozważyć i sprawdzić wszystkie te kwestie. W końcu powierzamy takiej firmie nasze bezpieczeństwo. Co więcej, płacimy za nie z własnej kieszeni. Aby zoptymalizować jakość i cenę trzeba się zapoznać z różnymi pakietami ochrony, oferowanymi przez firmy i wybrać taki, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Upewnijmy się też, że wszystkie punkty umowy są dla nas jasne i zgodne z ustaleniami.