Zakładanie własnej działalności – jak może pomóc biuro rachunkowe?

Materiał partnera
2019-07-25

Prowadzenie własnej firmy to marzenie wielu osób, dlatego chętnie decydują się oni na zakładanie działalności gospodarczej. Cały proces okazuje się jednak dość skomplikowany, dlatego warto już na tym etapie nawiązać współpracę z dobrym biurem rachunkowym. Księgowi są w stanie pomóc w wielu aspektach kierowania własną firmą – na czym dokładnie polega ich wsparcie dla nowych przedsiębiorców?

Niełatwa rejestracja

Kluczowym momentem dla osób chcących założyć swoją firmę jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. Na tym etapie pojawić się może wiele problemów, które związane są m.in. z wieloma formalnościami. W ich rozwiązaniu pomoże sprawdzone biuro rachunkowe, z pomocą którego bez większych kłopotów uda nam się zarejestrować własne przedsiębiorstwo w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Istotną kwestią jest również uzyskanie numerów REGON, NIP oraz VAT.

Pomoc w tym zakresie także oferują księgowi, dzięki którym przejście przez proces zakładania firmy oraz początkowe etapy jej kierowania są znacznie prostsze. To rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorcy, który nie tylko ma gwarancję przebrnięcia przez formalności bez problemów, ale może dzięki wsparciu specjalistów lepiej zrozumieć swoje obowiązki jako właściciela działalności. Biuro rachunkowe Księgowość Szkolenia Ubezpieczenia jest w stanie pomóc zarówno przy czynnościach związanych z założeniem własnej działalności, jak i na późniejszych etapach jej prowadzenia. Wsparcie obejmuje m.in. kwestie kadrowo-płacowe, ale również szereg innych.

Wybór właściwych rozwiązań

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do wyboru formy opodatkowania działalności. W tym zakresie pojawia się wiele wątpliwości, a zdecydowanie się na konkretny rodzaj rozliczania firmy niesie za sobą szereg obowiązków. Opłacalność poszczególnych form zależy od typu prowadzonej działalności, dlatego warto także na tym etapie zapewnić sobie profesjonalną pomoc dobrego biura rachunkowego. Księgowi doradzą przy wyborze m.in. księgi przychodów i rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego czy karty podatkowej.

Nierzadko w trakcie zakładania firmy lub na późniejszych etapach poszczególne dane związane z nią ulegają zmianom. Aktualizacja danych także może być problematyczna dla właściciela firmy, jednak dzięki księgowym z biura rachunkowego bez większych kłopotów poradzi sobie również i z tą kwestią. Specjaliści pomogą też przy sporządzaniu oficjalnych pism urzędowych, zaświadczeń czy wniosków. Fachowe wsparcie w tym zakresie może pozwolić np. na uzyskanie wsparcia finansowego z poszczególnych instytucji, co nierzadko okazuje się kluczowe na początkowym etapie prowadzenia własnej działalności.

Opracowanie artykułu:

Paweł Łukaszewicz Księgowość Szkolenia Ubezpieczenia

ul. Chlebowa 2, 62-020 Poznań Nowe Miasto, wielkopolskie
e-mail
www
telefon