Monitoring jest skuteczną i często wybieraną metodą na ochronę swojego mienia prywatnego oraz mienia firmy. Może być instalowany zarówno wewnątrz budynków, jak i na ich zewnątrz, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo. Sprawdź, jakie są wszystkie zalety monitoringu.

Wybierz zaufaną firmę ochroniarską

Monitoring jest profesjonalnym systemem kamer, które połączone z komputerem lub monitorami, dają możliwość zobaczenia tego, co dzieje się na danym obiekcie. Urządzenia mogą działać bez przerwy, co jest oczywiście najbardziej polecanym rozwiązaniem, jak i działać tylko w określonych godzinach dnia i nocy.

Jak mówi nam właściciel firmy ochroniarskiej i zajmującej się monitoringiem, Eskort Agencja ochrony, kamery mają szereg zalet. Ważne jest jednak to, aby były one montowane przez doświadczonych specjalistów. Tylko doświadczeni ochroniarze mogą powiedzieć nam, w jakich miejscach najlepiej zamontować kamery, na co zwrócić uwagę, jaki powinien być zasięg działania kamery oraz zareagują odpowiednio wcześnie, kiedy pojawi się zagrożenie.

Zalety monitoringu

Założenie systemu kamer do monitoringu nie jest bardzo kosztowne, a z pewnością opłacalne. Jeśli dojdzie bowiem do włamania albo kradzieży, straty na pewno będą o wiele większe.

Monitoring ma sporo zalet, dzięki czemu jest bardzo często wybieraną metodą ochrony mienia. Największe zalety stosowania tego rozwiązania, to:

  • Kontrola wielu miejsc jednocześnie - kamery monitoringu można umieszczać w dowolnej ilości i w dowolnych miejscach. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne obserwowanie wielu miejsc. To najbardziej efektywny system dbania o bezpieczeństwo w wielu sytuacjach.

  • Prosty montaż - montaż kamer i całego systemu nie jest zbyt skomplikowany. Doświadczeni monterzy w jeden dzień potrafią zadbać o monitoring nawet bardzo dużego budynku.

  • Informacja o monitoringu - kamery monitoringu mogą być ukryte, jak i widoczne dla osób postronnych. Widoczność kamer sama w sobie może działać odstraszająco na potencjalnych włamywaczy.

  • Możliwość ponownego obejrzenia nagrań - do nagrać z monitoringu można w każdej chwili wrócić. Obraz może bowiem nie tylko być przekazywany na żywo, ale przede wszystkim nagrywany na dowolny nośnik. Dzięki temu można uzyskać ważny materiał dowodowy.

  • Szeroki kont widzenia - kamera ma o wiele szerszy kont widzenia od oka ludzkiego, dzięki temu monitoring pozwala na skuteczne obserwowanie dowolnych obiektów.

  • Możliwość połączenia ochrony z monitoringiem - monitoring może być uzupełnieniem fizycznej ochrony, która może na kamerach widzieć wszystko, to co dzieje się w obiekcie.