Druk cyfrowy święci triumfy.  Stał się nie tylko ważnym uzupełnieniem oferty usług drukarni offsetowych. Stał się odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tzw. szybkim drukiem. Stosuje się go głównie tam, gdzie zależy nam na małym nakładzie, gdzie zachodzi potrzeba personalizacji wydruku i gdzie liczy się czas realizacji zlecenia.

            Klienci często nie wiedzą jaka jest różnica między drukiem atramentowym, cyfrowym i offsetowym a co za tym idzie, dziwią się dużą rozpiętością cen, porównując oferty różnych drukarni. W dużym uproszczeniu i  mowie potocznej druk atramentowy to tusze płynne a druk cyfrowy to sypki toner utrwalany termicznie. Od druku offsetowego odróżnia je brak konieczności wykonania matrycy niezbędnej do zrobienia odbitki. Dlatego można wydrukować jedną sztukę "od ręki". W druku offsetowym drogie jest przygotowanie druku, w tym matrycy, a koszt odbitek niewielki. W druku cyfrowym nie ma matrycy, za to koszt jednego wydruku jest wyższy. W domach królują głównie drukarki atramentowe, cyfrowe w niewielkich drukarniach, zlokalizowanych często w centrum miasta, offset w dużych powierzchniowo obiektach, usytuowanych raczej na obrzeżach aglomeracji.

Dlaczego druk cyfrowy?

            Chcąc zaistnieć w świadomości klientów firma powinna inwestować w materiały reklamowe i promocyjne. Z naszego doświadczenia wynika, że oprócz kampanii w Internecie, coraz popularniejsze stają się „krótkie serie” reklamujące np. najbliższy koncert w klubie, sezonowe menu w restauracji, event w kawiarni czy promocję w salonie kosmetycznym. Nie są to już tysiące ulotek rozdawanych na ulicy i lądujących pięć minut później w koszu, tylko wyeksponowane w lokalu materiały, które można przejrzeć i zachować, lub odłożyć na miejsce. Czasem potrzebne jest tylko dwadzieścia sztuk. Czasem sto albo dwieście. I w takich przypadkach druk cyfrowy góruje nad offsetem.

            Podobnie rzecz ma się z plakatami, zaproszeniami ślubnymi, materiałami na konferencje, afiszami teatralnymi - do końca nie wiadomo, jakie np. nazwiska mają się znaleźć na materiałach, które chcemy drukować. Albo do ostatniej chwili nie ma wszystkich materiałów od prelegentów a trzeba wydrukować skrypty, identyfikatory, winietki na stół itp. i okazuje się, że musimy to mieć "na wczoraj' - szukajmy drukarni cyfrowej.

            Druk cyfrowy pomaga zaoszczędzić czas ale często i pieniądze. Jak już wspomnieliśmy, można wydrukować nawet jeden egzemplarz. Jest bardzo przydatne ponieważ często drobne błędy powstałe w procesie projektowania ujawniają się dopiero w druku. Można wtedy, w przeciwieństwie do druku offsetowego, dokonać poprawek bez konieczności przygotowania kolejnej formy drukarskiej, co obniża ostateczny koszt realizacji projektu. Naprawdę warto zainteresować się tą opcją.

Co warto wydrukować cyfrowo?

            Podsumowując, warto drukować wszystko to, czego potrzebujemy w ilości kilku - kilkuset sztuk. W naszej drukarni X Point s.c.  mogą Państwo wydrukować wizytówki, zaproszenia, karty okolicznościowe, vouchery, plakaty, dyplomy, ulotki, katalogi, broszury, cenniki, bilety, pisma, materiały szkoleniowe, prezentacje, rysunki techniczne, itd. Wystarczy dostarczyć nam plik, ustalić szczegóły i w niedługim czasie cieszyć się zamówionymi materiałami.

            Proponujemy również usługi takie jak druk wielkoformatowy (druk tuszami wodnymi i żywicznymi powyżej formatu A3), skanowanie, kopiowanie, oprawy dokumentów, laminowanie, foliowanie ("uszlachetnianie" wizytówek, folderów itp.) czy wyrób pieczątek flashowych. W naszej pracy wykorzystujemy sprzęt i produkty wyłącznie od sprawdzonych producentów i dostawców. To, że nasi klienci wracają "po więcej", to jest chyba najlepsza rekomendacja.