Ciepłe napoje na wynos – jakie kubeczki są najwygodniejsze?

2019-05-08

Większość z nas w dzisiejszych czasach żyje w biegu. Poranna kawa na wynos to coś, co może skutecznie obudzić, jednak komfort jej picia nie zawsze jest taki, jak byśmy tego oczekiwali. Zwłaszcza jeśli kubek z napojem najpierw musimy gdzieś przetransportować. Rozlana kawa, poparzone dłonie i usta – jak tego uniknąć? Najważniejsze jest odpowiednie opakowanie!

Kubek kubkowi nierówny

To, na co konsument zwraca szczególną uwagę to oczywiście pojemność kubka, zwłaszcza o poranku, kiedy jedyne, o czym myślimy to duża ilość kawy, która pobudzi nas do dalszego działania. W zależności od firmy, pojemności jednak są bardzo różne. Taka, która w jednej kawiarni jest nazywana dużą kawą – w innej może być zaledwie średnią. Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie napełniać kubeczków aż po brzegi – szczególnie przy słabej jakości wieczkach, które nie przylegają ściśle do ścianek kubka – gdyż napoje mogą zacząć wylewać się podczas transportu. Sprzedając kawę na wynos, warto zawsze zamawiać kubeczki, które będą miały nieco większą pojemność niż oferowana przez Ciebie ilość kawy.

Poparzone dłonie?

Drugim problemem są poparzone dłonie, kiedy napój jest zbyt gorący i nie możemy go odstawić. Właścicielom kawiarni oferujących sprzedaż kawy na wynos zależy nie tylko na zysku, ale również bezpieczeństwu swoich klientów, którzy będą chcieli powracać i mogą zostać stałymi bywalcami. Stosowanie bardzo grubych kubeczków byłoby jednak nieekonomiczne i z pewnością nieekologicznie, dlatego lepszym wyjściem będzie używanie dodatkowych papierowych owijek w formie harmonijki. Dzięki temu przy zużyciu małej ilości materiału można stworzyć doskonałą barierę izolacyjną. Gorący kubek to przecież ogromna zaleta – oznacza, że zakupiona przed momentem kawa będzie ciepła jak najdłużej! Warto jednak pamiętać o tym, aby zawsze ostrzegać konsumenta i informować o tym, że kubek może być gorący. I choć jest to dla wielu kwestią oczywistą, można się zapomnieć i napić zbyt ciepłego napoju. 

Jakie wieczka są najwygodniejsze?

Ostatnim elementem, który gwarantuje komfortowe spożywanie gorących napojów na wynos, są wieczka. Tutaj z poradą wychodzi naprzeciw producent plastikowych wieczek – Bogdan Pohl z firmy PPO WAKUM. Podkreśla on, że każde wieko powinno zawierać takie elementy, jak wygodny ustnik oraz odpowietrznik. Ponadto, istotne jest również ścisłe przyleganie do brzegów kubka w taki sposób, aby nawet po jego przechyleniu się w czasie transportu, nie doszło do rozlania się napoju. Plastikowe wieczka nadają się do wszystkich rodzajów kubków, bez względu na rozmiary (te są dobierane przez producenta indywidualnie dla każdego zamówienia) czy też tworzywo, z którego zostały wyprodukowane (papier, plastik, styropian).

Opracowanie artykułu:

Wakum Bogdan Pohl

ul. Górna 3, 62-025 Glinka Duchowna wielkopolskie
e-mail
www