Czy kserokopiarki są potrzebne w prowadzeniu firmy? Niejedno przedsiębiorstwo postrzega to urządzenie jako niezbędne w codziennej pracy. Sprzęt umożliwia utrzymanie porządku w dokumentach, ale też korzystanie z różnych nowoczesnych funkcji. Czy kserokopiarki do firmy lepiej wypożyczyć czy kupić? Większość początkujących spółek nie dysponuje budżetem, który pokryłby koszt zakupu nowej kserokopiarki, dlatego decyduje się na wynajem sprzętu.

 

Zasady wynajmu kserokopiarki. Jakim firmom się to opłaci?

Nie wszystkie firmy stać na zakup nowej kserokopiarki. Urządzenie odgrywa istotną rolę w prowadzeniu działalności, dlatego warto zdecydować się na jego wynajem. Na czym polega dzierżawa kserokopiarki? Jest to wypożyczenie sprzętu od profesjonalnej firmy, której działalność opiera się właśnie na sprzedaży, naprawie bądź wynajmie urządzeń biurowych. Czas trwania umowy zależy od wybranego modelu urządzenia, a miesięczny czynsz może być zależny od liczby wykonanych kopii i wydruków. Niektóre firmy ustalają stałą opłatę za wynajem kserokopiarek.

Na dzierżawę urządzeń biurowych często decydują się przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność po raz pierwszy. Zazwyczaj takie firmy nie dysponują wystarczająco wysokim budżetem, aby zakupić nowy, wielofunkcyjny sprzęt. Trzeba być świadomym, że nowy biznes może okazać się porażką, a w takim wypadku zakup drogiego urządzenia będzie stratą pieniędzy. Poza tym niedoświadczone firmy nie wiedzą, jaki model sprzętu spełni ich wszystkie oczekiwania.

 

Zalety związane z wypożyczeniem kserokopiarki

Wiele firm nie zdaje sobie sprawy, jak dużo korzyści płynie z wynajmu kserokopiarek. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście zaoszczędzenie pieniędzy, które można przeznaczyć na inne potrzeby. Jeżeli przedsiębiorstwo nie ma funduszy na zakup nowoczesnego, wielofunkcyjnego urządzenia, może się w takie zaopatrzyć, podpisując umowę z profesjonalną firmą. Dzięki temu wzrośnie wydajność i komfort pracowników. Decyzja o dzierżawie kserokopiarki likwiduje również problem związany z ponoszeniem kosztów ewentualnych napraw czy konserwacji sprzętu.

Jeżeli zastanawiasz się nad wynajmem urządzenia, warto rozpatrzyć różne oferty. Niektóre przedsiębiorstwa, np. firma Adlers Serwis z Warszawy, gwarantują uzyskanie dodatkowych korzyści z dzierżawy sprzętu w postaci bezpłatnej instalacji kserokopiarki, dostarczenia darmowych tonerów czy udzielania porad i pomocy technicznej. Umowa wynajmu urządzenia może nieść ze sobą duży zysk. Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i usprawnienie pracy na początku działalności nowo otwartej firmy.