czas czytania: 2 min materiał partnera

Czym powinien wyróżniać się dobry hotel pracowniczy?

Hotel pracowniczy

Hotel pracowniczy to możliwość zapewnienia komfortowego noclegu osobom zatrudnionym w konkretnym zakładzie, który znajduje się daleko od ich miejsca zamieszkania. Warto pamiętać o tym, jakie warunki powinno spełniać takie miejsce, by jego goście mogli wygodnie odpoczywać między kolejnymi dniami spędzanymi w pracy. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry hotel pracowniczy?

Odpowiednia przestrzeń

Pokoje w hotelu pracowniczym są przeważnie wieloosobowe. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które jednak nie powinno stanowić ograniczenia dla pracowników spędzających wolny czas w takim miejscu. Warto zatem postawić na hotel pracowniczy z odpowiednio przystosowanymi pokojami wieloosobowymi, które zapewnią komfort i możliwość swobodnego poruszania się po obiekcie. Należy także pamiętać o wyposażeniu pokojów. Powinny być one przygotowane we właściwym standardzie, dzięki czemu czas po spełnieniu obowiązków służbowych pozwoli na pełną regenerację sił.

Sprawdzony Hotel Pracowniczy oferujący noclegi dla wielu gości będzie posiadał przede wszystkim wygodne łóżka, ale również przestronne i doskonale wyposażone łazienki. Dużym atutem takich miejsc jest kuchnia – najczęściej w postaci wspólnego pomieszczenia, które zapewnia dostęp do najważniejszych sprzętów pozwalających na przygotowywanie posiłków. Oprócz przestrzeni w pokojach i ich dobrego wyposażenia hotel pracowniczy powinien też spełniać kilka innych wymogów. Jakich dokładnie?

Blisko miejsca pracy

Kluczowym czynnikiem jest oczywiście lokalizacja. Hotel pracowniczy powinien być zlokalizowany w dobrze skomunikowanym punkcie, który nie jest zbytnio oddalony od miejsca realizacji czynności służbowych. Dojazd nie powinien zajmować wiele czasu – to komfortowe rozwiązanie zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy, którego podwładni z pewnością nie będą mieli problemu z terminowym zjawieniem się w zakładzie.

Oprócz lokalizacji dobrze jest zwrócić uwagę na cenę. W przypadku sprawdzonych hoteli pracowniczych można liczyć na atrakcyjne rabaty w zależności np. od długości wynajmu miejsc noclegowych czy ilości wynajętych pokojów. Połączenie dobrych warunków z niską ceną nie jest często spotykane, dlatego warto zapoznać się dokładnie z ofertą poszczególnych hoteli pracowniczych znajdujących się w okolicy zakładu. Zapewnienie członkom załogi komfortowego i bezpiecznego miejsca do odpoczynku jest bardzo ważne i powinno być jednym z priorytetowych czynników branych pod uwagę przy zatrudnianiu osób mieszkających daleko od siedziby, w której realizowane będą konkretne prace.