czas czytania: 2 min materiał partnera

Dezynfekcja i dezynsekcja kurników – dlaczego warto skorzystać?

Drób hodowlany

Hodowla drobiu to zajęcie, które wymaga nie tylko ogromnego doświadczenia, ale także odpowiedniego zaplecza technicznego. O czym konkretnie mowa? Bez względu na gatunek ptactwa domowego, każdy hodowca musi zapewnić mu miejsce do codziennego bytowania. I mowa tu nie tylko o ogrodzonej przestrzeni zewnętrznej, ale przede wszystkim o specjalistycznych kurnikach. Ze względu na specyficzne warunki są to jednak pomieszczenia szczególnie narażone na zabrudzenia. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Kurniki – dlaczego czystość jest tak ważna?

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że kwestia czystości w budynkach i pomieszczeniach inwentarskich jest kwestią drugorzędną, szybko okazuje się, iż myślenie takie pozbawione jest jakichkolwiek racjonalnych podstaw. Specyficzne środowisko panujące w kurnikach znacząco sprzyja rozwojowi różnego rodzaju szczepów bakterii oraz wirusów. Nie należy zapominać o tym, iż ewentualny wybuch epidemii, może bardzo szybko pozbawić hodowcę jakichkolwiek zysków. Szczególnie narażone jest ptactwo z hodowli ekologicznych, ponieważ nie jest ono karmione antybiotykami, które przynajmniej teoretycznie poprawiają odporność.

Jeżeli drób hodowany jest na mięso, a weterynarz stwierdzi, że znajdują się w nim pasożyty, może ono po prostu nie zostać dopuszczone do sprzedaży. Sytuacja taka z pewnością spowoduje ogromne straty finansowe. Jeżeli zaś kurnik zostanie zaatakowany przez piórojady i ptaszyńce, ilość znoszonych przez kwoki jaj może spaść kilkukrotnie. Pomóc może tutaj profesjonalne czyszczenie kurnika. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Profesjonalne czyszczenie kurników

Niestety pobieżne wyczyszczenie kurnika za pomocą wody z węża nie zda się de facto na nic. Może poza usunięciem nieprzyjemnego zapach. Nie można zapominać o tym, iż ma się do czynienia z organizmami, których nie widać gołym okiem, a które mogą przyczynić się do absolutnie najgorszej sytuacji, za jaką można uznać pomór. Aby mieć pewność, że dezynfekcja i dezynsekcja kurników zostanie przeprowadzona rzetelnie, z troską o najmniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym wykonawcom, do których zdecydowanie zalicza się firma Eko-Karsch. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na czyszczenie i sprzątanie kurników, jak i na ich zaprojektowanie oraz montaż.

Fachowcy pochwalić mogą się ogromnym doświadczeniem, co zdecydowanie ułatwia indywidualne podejście do każdego ze zleceń oraz gwarancję najniższych cen. Sam proces czyszczenia kurnika, w zależności od jego wielkości powinien być wykonywany przynajmniej kilka razy w miesiącu.