Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Materiał partnera
2019-11-13

Polski rynek pracy jest obecnie w bardzo dobrej sytuacji, bezrobocie jest niewielkie w kraju, a ofert pracy naprawdę dużo. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy, a agencje pracy oferują załatwienie wszystkich formalności. Zatrudnienie osób z Ukrainy ma naprawdę wiele zalet - poznaj je wszystkie.

Zalety zatrudniania pracowników z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy to szereg zalet dla polskiego przedsiębiorcy. Jak mówi nam ekspert firmy Work Legion Outsourcing Pracowniczy Oleh Hlado, największe zalety takiego rozwiązania to:

  • Wysoka kultura pracy - pracownicy z Ukrainy są naprawdę solidnymi, godnymi zaufania pracownikami. Kultura pracy Ukraińców jest bardzo podobna do kultury pracy obowiązującej w naszym kraju. Kadra pracownicza z Ukrainy jest uczciwa, solidna, a ze względu na to, że zależy im na zarobieniu jak najwięcej w krótkim czasie, chętnie też korzystają z możliwości wyrabiania nadgodzin czy pracy w weekendy. Pracownicy z agencji pracy tymczasowej są doskonałym rozwiązaniem wtedy, kiedy firma potrzebuje okresowo więcej osób do pracy.
  • Korzystne warunki finansowe - pensje na Ukrainie są dużo niższe niż w Polsce, więc kiedy ukraińscy pracownicy zaczynają pracę w Polsce, to jest to korzystniejsze niż zatrudnianie fachowców z Polski. A ukraińscy fachowcy mogą pochwalić się ogromną wiedzą i doświadczeniem  z różnych dziedzin.
  • Łatwość nauki języka i kultury - Ukraina graniczy z Polską, język ukraiński jest raczej zrozumiały dla Polaków, tak samo jak język polski jest zrozumiały dla osób z Ukrainy. Chociaż pojawiają się różnice językowe, to nie są one wielkie a pracownicy w krótkim czasie dobrze mówią po polsku. Poza tym Polska i Ukraińska mentalność oraz kultura są do siebie podobne, pracownicy dobrze więc sobie tutaj radzą.
  • Proste procedury przy korzystaniu z agencji pracy tymczasowej - korzystając z usług agencji pracy tymczasowej można mieć pewność, że procedury nie będą zbyt skomplikowane. Agencja pracy tymczasowej z Ukrainy zadba bowiem o wszystkie formalności i dokumenty dla pracowników.

Gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy?

Outsourcing pracowników jest bardzo popularny i oferują go agencje pracy tymczasowej. Właśnie w tych agencjach najlepiej szukać pracowników. Wystarczy przekazać agencji informacje na temat tego ilu, jak wykształconych i na kiedy pracowników nam potrzeba, a agencja zajmie się organizacją odpowiednich osób, rekrutacją a także ich zakwaterowaniem i dowiezieniem na miejsce. Taki leasing pracowniczy to najkorzystniejsze dla przedsiębiorcy rozwiązanie.

Opracowanie artykułu:

Work Legion Outsourcing Pracowniczy Oleh Hlado

ul. Tęczowa 24I/1, 62-064 Plewiska wielkopolskie
e-mail