czas czytania: 2 min materiał partnera

Hurtownia wielobranżowa. Dlaczego warto mieć jednego dostawcę?

dostawca

Wielu przedsiębiorców podczas prowadzenia własnej działalności zmaga się  wieloma dostawcami, od których pozyskują różnego rodzaju towary, co wiąże się z koniecznością wystawiania osobnych faktur, dopilnowania ich płatności i kontrolowania transportu. Hurtownie wielobranżowe, czyli miejsca, które gromadzą w swoich zasobach produkty pochodzące czasami z branż zupełnie niepowiązanych ze sobą, to korzystne rozwiązanie, niosące ze sobą przede wszystkim ograniczenie kosztów dostawy. Jakie inne zalety ma posiadanie jednego źródła dostaw?

Jedno źródło – wiele korzyści

Single sourcing to model zaopatrzenia, polegający na pozyskiwaniu różnych towarów od jednego dostawcy, zwanego również hurtownikiem, który odgrywa rolę pośrednika w procesie dystrybucji. Obecność na rynku usług wielobranżowych hurtowni znacząco ułatwia detalistom dostęp do szerokiej gamy produktów dostępnych w jednym miejscu. Takie rozwiązanie wiąże się  wieloma pozytywnym aspektami  znacząco wpływającymi na funkcjonowanie firmy. Chodzi tu przede wszystkim o taktykę, która zapewnić ma korzystne ceny i warunki zakupu, ze względu na duże ich ilości, a także możliwość ich negocjowania. Specjaliści z hurtowni Opak-OL mówią o zmniejszonych kosztach transportu jako o czynniku decydującym o rozpoczęciu współpracy z jednym dostawcą. Wzajemne komunikowanie się oraz realizacja zamówień przebiega szybko i sprawnie, bez zbędnych komplikacji. Sprawdzony i stabilny na rynku dostawca to gwarancja umocnienia się pozycji także w przypadku odbiorcy jego towarów. Dodatkowo, pomiędzy obiema stronami handlu wytwarza się długotrwała więź, dzięki której możliwe jest wspólne planowanie dostaw, podejmowanie decyzji o możliwych zmianach czy modernizacjach procesów technologicznych. Ich celem jest poprawa jakości produktów, stałe udoskonalanie, przez co odbiorca otrzymuje wysokiej jakości towary.

Wielobranżowy znaczy dobrze wyposażony

Hurtownie, charakteryzujące się szeroką ofertą produktów pochodzących z różnych branż to miejsca, w których każdy przedsiębiorca znajdzie podstawowe artykuły do swojej firmy oraz te bardziej wyspecjalizowane i profesjonalne. Od drobnych gabarytowo po te większe. Od elektryczności po gadżety imprezowe czy dekoracyjne. W skład oferty, m. in. hurtowni wielobranżowej Opak-OL wchodzą także:

Artykuły BHP – czepki, fartuchy, rękawice, zapaski, obuwie i kombinezony robocze

Wyposażenie handlowe – dyspensery, chemia do sprzątania, czyściwa, metkownice, podajniki do folii, rolki do kas

Opakowania jednorazowe – folie spożywcze, malarskie, aluminiowe, kartony do ciast, pizzy, papiery pakowne, ręczniki papierowe, tacki, sztućce, strecze, reklamówki,

Drobne AGD – mopy, miotły, gąbki, woreczki śniadaniowe, ściereczki, klamerki, papiery i rękawy do pieczenia.